Postet nga: Agjencia e Pronës

19 vite pasi e blenë atë, familja nga Prishtina dëbohet nga banesa - VIDEO

Rreth 19 vite pasi e kanë blerë nga një qytetar i nacionalitetit serb, një familje nga Prishtina sot është dëbuar nga banesa, me vendimin e Agjencisë Kosovare për Krahasim ...

Agjensioni i ‘Ftyrës’ reagon pas tërheqjes së amerikanëve e britanikëve

Në orët e vona të ditës kur Ambasada Amerikane në Kosovë kumtoi se është tërhequr nga Agjensioni Kosovar për Krahasim dhe Verifikim të Pronës, ky ...

Ambasadori gjerman: Pozitat publike në Kosovë shihen si dhuratë

Pas dorëheqjes së SHBA-së nga Agjencia për Verifikim dhe Krahasimin e Pronave, ka reaguar edhe ambasadori i Gjemrani Christian Heldt.

Reagon Kadri Veseli pas tërheqjes së amerikanëve nga Agjensioni i Pronës

Pas dorëheqjes së SHBA-ve nga Agjencia për Verifikim dhe Krahasimin e Pronës, ka reaguar kryeparlamentari Kadri Veseli.

O'Connell: Nepotizmi e korrupsioni do ta shkatërrojnë Kosovën

Pas dorëheqjes së SHBA-së nga Bordi i Agjencisë për Verifikimin dhe Krahasimin e Pronës, ka reaguar ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell.

O'Connell: Në Agjencinë e Pronave u instalua njeriu i afërt me Fatmir Limajn

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell ka qenë mysafir në Lëvizjes FOL ku ka folur për asistencën që britanikët po i japin institucioneve të ...

Albulena Haxhiu: Komisioni nuk e ka rekomanduar Naser Shalën për drejtor

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka reaguar në lidhje me emërimin e Naser Shalës si drejtor të Agjencisë për Verifikim të Pronës.

Rruga e 'Ftyrës' deri te pushteti mbi tapitë

Ish-ushtari i zv.kryeministrit të Kosovës, Fatmir Limaj, është zgjedhur drejtor i Agjencisë për Krahasime dhe Verifikim të Pronës, përkundër faktit se kompania britanike BDO ...