Postet nga: Reshjet e borës

Ministria e Infrastrukturës sërish thotë se rrugët janë të kalueshme (VIDEO)

Ministria e Infrastrukturës për herë të dytë brenda pak orëve ka njoftuar se përkundër reshjeve të borës, rrugët janë të kalueshme për ...

Policia bën thirrje për kujdes gjatë vozitjes pas reshjeve të borës

Pas reshjeve të mëdha të borës gjatë ditës së sotme, Policia e Kosovës ka bërë thirrje për kujdes të shtuar gjatë vozitjes në rrugë ...

Reshjet e borës, Komuna e Drenasit kërkon shmangien e daljeve të panevojshme

Komuna e Drenasit ka bërë thirrje që qytetarët të shmangin daljet e panevojshme për shkak se ka vështirësi qarkullimi në rrugët e kësaj ...

Gjendja e rrugëve pas reshjeve të borës në ditën e pranverës (VIDEO)

Java e parë e stinës së pranverës do të jetë me borë dhe temperatura të ulëta. Kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Ministria e Infrastrukturës njofton për gjendjen e rrugëve pas reshjeve të borës

Ministria e Infrastrukturës njofton se të gjitha rrugët në menaxhim të kësaj Ministrie janë të hapura për qarkullim, përkundër reshjeve të vazhdueshme të borë...

Policia apel vozitësve për kujdes për shkak të vështirësive në rrugë

Policia e Kosovës ka bërë apel të qytetarët që të respektojnë shenjat e trafikut rrugor si dhe të jenë shumë vigjilent, për shkak të vështirë...

(VIDEO) Agim Bahtiri me kamion pastron rrugët e Mitrovicës

Reshjet e borës të cilat kanë filluar gjatë ditës së djeshme kanë vështirësuar qarkullimin me automjete në shumë rrugë në Kosovës.

Policia bën apel për qarkullimin në rrugë  

Të reshurat e borës gjatë ditës, ngricat në orët e mbrëmjes, gjatë natës, dhe në orët e hershme të mëngjesit nëpër ...