Postet nga: Junik

MAPL nënshkruan marrëveshje me disa komuna, shpërndan qindra mijëra euro

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka njoftuar se kanw nënshkruar disa marrëveshje me komunën e Junikut, Mamushës, Rahovecit dhe Suharekës.

Mbanin ilegalisht Kallashnikovë e municion në stane, arrestohet një person, një i dyshuar ftohet për intervistë

Policia e Gjakovës sot ka bastisur dy stane në bjeshkën e Junikut dhe ka gjetur dy Kallashnikovë, 25 fishekë të kalibrit 7.62 milimetra dhe tre karikatorë për Kallashnikov.

Kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarit për dhunimin e një të miture në Junik

Prokuroria e Gjakovës ka kërkuar paraburgim ndaj një personi, i cili dyshohet se ka dhunuar seksualisht një të mitur në Junik.

Arrestohet pasi dyshohet se ngacmoi disa gra përmes rrjeteve sociale

Një person nga Juniku është arrestuar nën dyshimin se ka ngacmuar përmes rrjeteve sociale disa gra.

Mungesa e mjekëve në Junik, QKMF me vetëm një mjek të përgjithshëm

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në komunën e Junikut po përballet me mungesë të mjekëve të përgjithshëm. Vetëm një mjek i përgjithshë...

Disa komuna ende pa drejtorë, disa të tjera me kabinete "gjysmake"

Ndonëse betimin e tyre si kryetarë të komunave e kanë bërë në fillim të dhjetorit 2021, kryetari i Gjilani, Junikut, Kamenicës dhe Istogut, ende nuk e kanë kompletuar ...

Pas 10 vitesh në arrati, arrestohet në Belgjikë i dyshuari për vrasje në Junik

Policia e Kosovës njofton se është arrestuar personi që dyshohet  për vrasje të rëndë në mëhallën Çok të Junikut dhe më pas ishte arratisur nga ...

Ngacmoi një grua, arrestohet i dyshuari

Një burrë është arrestuar pasi dyshohet se e ka ngacmuar një grua.