Postet nga: Brezovica

Foto: REL

Qendra e skijimit "Brezovica": Potencial i Kosovës apo kaos?

“Ata kanë krijuar kaos” apo “ Ata e lanë kaosin”, janë akuzat e ndërsjella mes drejtuesve aktualë të Qendrës së skijimit “Brezovica” dhe drejtuesve të Komunës së Shtë...

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës në rrjete sociale prezanton Brezovicën si pjesë të Serbisë

Zëvendësdrejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Dejan Jankoviq, tash e 23 vjet është pjesë e institucionit kryesor të sigurisë.

Durmishi: Është hapur për qarkullim rruga për në Brezovicë

Zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi, ka bërë të ditur se është hapur për qarkullim rruga për qendër të ...

Mbyllet për qarkullim rruga nga Brezovica në drejtim të qendrës së skijimit

Reshjet e mëdha të borës kanë bërë që rruga që dërgon nga Brezovica në qendrën e sikijimit të bllokohet për qarkullim.

Pamje të rralla – Momenti kur Policia bastis Qeverinë e Kosovës

Në serinë e emisioneve në rastin Brezovica “Kallxo Përnime” ka shpërfaqur momentet kur prokurori Rasim Maloku bashkë me njësinë e Krimeve të Rënda” bastisin zyrat e ...

VIDEO - Bunkerët e parave të korrupsionit në Shtërpcë 

Emisioni hulumtues Kallxo Përnime ka transmetuar pamje nga bastisjet që ishin realizuar në fund të dhjetorit 2021 në çështjen e njohur si ‘Brezovica”.

VIDEO – Momenti kur specialët thyejnë dyert e njerëzve të dyshuar për korrupsion

Operacioni i njohur si “Brezovica” kishte nisur në dhjetor të vitit 2021, “Kallxo Përnime” në kuadër të ciklit të emisioneve “Prokuroria” ka transmetuar rrjedhën e operacionit të drejtuar ...

Denoncimi i Brezovicës – Mijëra euro për t’i ndryshuar lumit emrin 

Në serinë e hulumtimit për dosjen “Brezovica”, gazetari Kreshnik Gashi ka zbuluar njërën nga detajet më interesante të kësaj dosje.