Postet nga: raporti

Të premten mblidhet Këshilli i Sigurimit të OKB-së, prezantohet raport për Kosovën

Në prag të mbledhjes së radhës për Kosovën në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, që do të mbahet këtë të premte, Qeveria e ...

Kërkohet përkushtimi i OBSH-së për të parandaluar dhunën seksuale

Uashingtoni dhe Brukseli u janë bashkuar kryeqyteteve tjera perëndimore të premten, në thirrjen për “përkushtim të plotë” të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) ...

Sulmoi të bijën, arrestohet i dyshuari

Policia ka bërë të ditur se është arrestuar i dyshuari kosovar.

Lëmshi me votat jashtë Kosovës në zgjedhjet e 14 shkurtit, sipas ekspertëve të BE-së

Problemet me votimin jashtë Kosovës e kanë zvogëluar besimin e procesit të zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 14 shkurtit, ka konstatuar Misioni i Ekspertëve të Zgjedhjeve i ...

Raporti i ekspertëve të BE-së, telashet që i karakterizuan zgjedhjet e 14 shkurtit 

Problemet me votimin jashtë Kosovës, mosrespektimi i masave kundër pandemisë gjatë fushatës, rinumërimi i votave për shkak të mospërputhjeve, gjatë procesit të zgjedhjeve të ...

Komuna e Shpend Ahmetit bëri 709 ditë për asfaltimin e 780 metrave rrugë

Për asfaltimin e një rruge 780 metra, qytetarët e rrugës “Richard Holbrooke” në Prishtinë është dashur të presin gati dy vite apo 709 ditë në total.

Gjetjet dhe rekomandimet e Auditorit në Vushtrri, Tahiri thotë se kompanitë po ia vonojnë realizimin e punëve

Në ambientet e Kuvendit Komunal të Komunës së Vushtrrisë, sot është mbajtur debat për gjetjet dhe rekomandimet e bëra nga ana e Zyrës Kombëtare të ...

Reshjet e shiut pakësojnë rrezikun nga zjarret

Qendra Operative e Agjencisë së Menaxhimit Emergjent (QO AME) ka bërë të ditur se në bazë të raporteve nga qendrat emergjente  të Agjencisë së Menaxhimit Emergjent 112 të orës 19:00 ...