Postet nga: qnr

Po vazhdon numërimi i 141 vendvotimeve

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) Valmir Elezi ka thënë se në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon rinumërimi i 141 vendvotimeve.

Nis rinumërimi i votave të AAK-së, të pranishëm edhe hetues

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka nisur rinumërimi i votave me kusht, i atyre me postë për kandidatët për deputetë të Aleancës ...

Vendimet e PZAP-it, KQZ njofton se sot pasdite nis rinumërimi i votave në QNR

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR), sot pasdite nga ora 16:00 do të nis rinumërimi i votave me kusht dhe atyre me postë.

PZAP urdhëron rinumërimin e votave të AAK-së, kandidatja e kësaj partie pretendon se votat i janë vjedhur nga bashkëpartiakja e saj

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), e ka pranuar ankesën e kandidates për deputete nga radhët e AAK-së, Florentina Gjergjaj dhe ka urdhëruar KQZ-në ...

Anëtari i PDK-së në KQZ: Do të kërkojmë rinumërim të votave

Anëtari i Partisë Demokrate të Kosovës në KQZ, Arianit Elshani përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se do të kërkojë në KQZ që të rinumë...

Nga votat e numëruara të mërgatës deri me tash, dy subjekte s'fitojnë asnjë votë

Janë dy subjekte politike që nuk kanë fituar asnjë votë, nga votat e mërgatës të numëruara deri me tash.

Numërohen mbi 47 mijë vota të ardhura përmes postës, LVV merr shumicën e tyre

Qendra e Numërimit dhe Rezultateve deri në orën 16:00 ka numëruar 47 mijë e 336 vota të ardhura me postë.

Mbi 29 mijë qytetar votuan me kusht, LVV merr mbi gjysmën e tyre

Totali i votave me kusht në zgjedhjet e 14 shkurtit, është 29 mijë e 490. Nga këto vota, prinë Lëvizja Vetëvendosje me 14 mijë e 939 vota, pas saj vjen Partia Demokratike ...