Postet nga: qnr

Telenovela me rezultatet e zgjedhjeve

Ankesat e subjekteve politike dhe kandidatëve për deputetë kundrejt rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) javën e kaluar, e kanë ...

Nis numërimi i 1806 pakove me fletëvotime nga diaspora

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) ka nisur numërimi i 1806 pakove me fletëvotime nga diaspora, pas vendimit të Gjykatës Supreme.

KQZ i bindet Supremes për votat nga diaspora

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka bërë të ditur se me qëllim të zbatimit të aktgjykimit të Gjykatës Supreme do të fillojnë me procesin e vlerësimit ...

Valmir Elezi: Për 3 ditë mund të përfundoj i gjithë procesi numërimit të votave të diasporës

Valmir Elezi zëdhënës i KQZ-së pas mbledhjes tha që nuk mund të fillojnë menjëherë më numërimin e votave të diasporës pasi që sipas tij ...

'Vjedhjet' në Prekaz të Epërm kandidatët që humbën votat pas rinumërimit

33 kandidatë për deputetë nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) kanë pësuar ndryshime në vota në qendrën e votimit 2105B/04D, përkatësisht në shkollën ...

Fillon numërimi i votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) sot pasdite ka filluar numërimi i votave me kusht dhe atyre me nevoja të veçanta.

Parregullsi në votat për subjektet politike në Gjakovë

Monitoruesit e KALLXO.com, të cilët janë duke përcjellë procesin e rinumërimit të votave në Gjakovë, kanë vërejtur se në një qendër votimi përveç ...

Parregullsi në numërime, në Drenicë u hiqen votat kandidatëve të LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), më 6 tetor, në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në komunën e Drenasit arriti t’i marr mbi 5% të votave, apo 1 mijë e 324 vota, ndë...