Postet nga: Qeveria Kurti 2

‘Darka e Vonë’ e kabinetit të Kurtit me ushqime deti, verëra e shampanjë italiane

Oktapod, levrek, salmon e biftek të shoqëruar nga verëra vendore e shampanjë italiane kishin qenë pjesë një darke të zyrës së kryeministrit Kurti.

Hyseni: Kam folur me kryeministrin, brenda mandatit përfundon autostrada Gjilan-Prishtinë

Kandidati për kryetar të Gjilanit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Hyseni, ka thënë se brenda mandatit të Qeverisë Kurti 2 do të përfundojë autostrada ...

Sindikata e quan skandaloze vendimin e Qeverisë për 10% rritje të pagës

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që për tre muajt e ardhshëm, gusht, shtator dhe tetor, stafin shëndetësor dhe atë mbështetës të sektorit ...

Mburrja e Kurtit duke u krahasuar me vitin pandemik dhe vetveten

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka publikuar disa të dhëna për përformancën e ekonomisë për vitin 2021. Në një infografik të publikuar, Kurti vetëm ...

Kurti, lavdëron punën e qeverisë së tij: E çliruam potencialin e biznesit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti përmes një info-grafike, ka publikuar të dhëna rreth qarkullimit të bizneseve dhe të hyrave në buxhetin e shtetit, tash e gjashtë muaj, ...

Dokument - Vendimet e MTI-së para shfuqizimit të taksës për bllokat e importuar nga Serbia

Javën e kaluar në Kosovë u kritikua dhe u kundërshtua vendimi i ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, për të shfuqizuar masën ...

Ish-kandidati i LVV-së për deputet propozohet nga Qeveria Kurti për bord të AKP-së

Mentor Hyseni është propozuar nga Qeveria e Albin Kurtit për anëtar të bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP).

U raportua për shkarkimin e saj, flet Donika Gërvalla

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), Donika Gërvalla, ka mohuar të jetë shkarkuar apo të ketë kërkuar nga kryeministri Albin Kurti ta lirojë nga ...