Postet nga: Qeveria Kurti 2

Selmanaj: Produktet që Kurti po i nxjerr nga dialogu janë më të dëmshme sesa ato të qeverive paraprake

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka thënë se dyshon në epilogun e procesit të dialogut, me kryeministrin Kurti pas Marrëveshjes së Ohrit sepse sipas tij pika e 7 e ...

Hoti e akuzon Qeverinë Kurti për vendime me "elemente komunizmi"

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës e ka akuzuar Qeverinë Kurti për vendime të “sistemeve komuniste.

Krasniqi: Mbi 107 mijë qytetarë kanë ikur nga vendi gjatë dy viteve të qeverisjes Kurti

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi në Kuvend është deklaruar në lidhje me punën dy vjeçare të Qeverisë Kurti 2, duke thënë se për ...

Tahiri: I vetmi investim i Qeverisë është lidhja e fshatit Arben Gashit me të Bekë Berishës me një urë 6 metra

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Bensik Tahiri, ka paraqitur propozim-rezolutën për punën dyvjeçare të Qeverisë së ...

Qeveria Kurti shënon dy vite qeverisje, kryeministri nis ditën me lavde

Mbledhja e Qeverisë së Kosovës ka filluar sot duke shënuar dy vite kur kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka marrë qeverisjen e vendit.

AAK paralajmëron protestë pas propozimit për shtrenjtim të energjisë elektrike

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj ka thënë se paralajmërimi zyrës së Rregullatorit të Energjisë për rritje të ...

LDK: Mungesa e pasaportave, paaftësi e qeverisë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka komentuar mungesën e materialit të pasaportave, duke e bërë përgjegjëse qeverinë, duke e quajtur të paaftë.

Krasniqi: 2022-ta për Kosovën ka qenë vit i dështimit në energji, ekonomi, arsim, diplomaci dhe shëndetësi

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi një konferencë për media ka thënë se viti 2022 për Kosovën ka qenë vit i dështimit në ...