Postet nga: Qeveria Kurti 2

Haradinaj: Zgjidhja e vetme për të shpëtuar vendin, shkarkimi i Qeverisë Kurti

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush Haradinaj, ka reaguar pas aksionit të Policisë në Ministrinë e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), ...

Çeku: Policia e Kosovës efektive në arrestimin e kriminelëve, dikush tjetër i liron

Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, ka thënë se Policia e Kosovës ka qenë efektive në arrestimin e personave me të kaluar kriminale, por që sipas tij është “...

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj jep dorëheqje

Ministri i Ministrisë së Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj ka dhënë dorëheqje.

LDK: Shkelja e ligjeve dhe kushtetutshmërisë nga qeveria Kurti është bërë normalitet

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) po vlerëson se qeveria Kurti 2 do të mbahet në mend si qeveria që e ka shkelur vazhdimisht kushtetutën.

“Marshi” i kërkesave të veteranëve për përfshirje në Ligjin për pagën minimale

Për më shumë se një vit, organizatat e dala nga lufta e fundit në Kosovë po bëjnë përpjekje për përfshirjen e veteranëve në Ligjin ...

Opozita në kërkim të mënyrave për të kundërshtuar “izolimin” e Kosovës

Përfaqësues të partive opozitare në Kosovë thonë se duhet të gjejnë mënyra për t’iu kundërvënë politikave të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, ...

Krasniqi për ikjen e qytetarëve: Ka humbje të besimit në mundësitë që ofron Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka thënë se nuk ka asgjë më të dhimbshme sesa ikja e qytetarëve nga vendi i tyre.

Ymeri: Çka po bën Kurti sot është ajo çka ka bërë Isa Mustafa në vitin 2015

Analisti Visar Ymeri ka thënë se vendosmëria e palëve nuk është për të arritur marrëveshje por më shumë të fajësohet pala tjetër