Postet nga: punesimet politike

Kontestimi ligjor i vendimit të Qeverisë Kurti për bordet politike

Qeveria Kurti i ka emëruar tri borde të përkohshme të ndërmarrjeve Publike, pasi më parë i ka shkarkuar bordet e emëruara nga Qeveria Haradinaj.

Standardi i ri i punësimeve nën arsyetimin e ‘emërimeve’

Me ardhjen në pushtet të Qeverisë së Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, tashmë në detyrë, shumë kontrata të dyshimta e vendime të jashtëligjshme të ...

Ministria e Shëndetësisë flet për emërimin e ish-kandidatit të LVV-së për deputet në bordin e ShSKUK-së

Ministria e Shëndetësisë është deklaruar lidhur me emërimin e këshilltarit të ministrit Arben Vitia, Mirsad Shkreta, në bordin drejtues të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të ...

Prebreza: Prokuroria në gjumë, po heton vetëm 'Pronto'-n, por jo edhe punësimet tjera (VIDEO)

 

BE kërkon ndërprerjen e konkurseve për shërbyes civilë

Bashkimi Europian, zyra në Kosovë, nëpërmjet një komunikate ka kritikuar institucionet e vendit dhe partitë politike, për konkurset e shpallura në administratën shtetërore, në kohë...

Politika e seleksionimit gjenetik 

Partitë e koalicionit PAN edhe mund të mos jetë më në pushtet, por ADN-ja e politikanëve përmes djemve, vajzave, motrave, kunatave, dhëndurëve, vjehrrive do të sundojë ...

Kandidati i AAK-së për asamblist punësohet inspektor në ATK

Veton Ademi, ish-kandidat i AAK-së për asamblist të Drenasit në zgjedhjet e vitit 2017 është në mesin e 20 personave të punësuar në ATK.

O’Connell për punësimet politike: Ku është opozita?

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruari O’Connell duke folur për punësimet politike në Kosovë vuri në pah edhe neglizhencën e partive politike opozitare për ketë ...