Postet nga: Koalicioni PAN

LDK: Koalicioni PAN po punëson jashtëligjshëm njerëz në kohë fushate

Lidhja Demokratike e Kosovës dënon 'praktikën' e koalicionit dhe Qeverisë në largim, për punësimet, sipas tyre të paligjshme në sektorin publik, në kohë fushate.

Politika e seleksionimit gjenetik 

Partitë e koalicionit PAN edhe mund të mos jetë më në pushtet, por ADN-ja e politikanëve përmes djemve, vajzave, motrave, kunatave, dhëndurëve, vjehrrive do të sundojë ...

Haziri kundër kërkesës së presidentit: Vendi duhet të shkoj në zgjedhje

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri ka thënë që kërkesa e presidentit ndaj partnerëve të PAN-it për nominimin e një kryeministri ...

Ka filluar takimi i përfaqësuesve të koalicionit PAN, mungon PDK

Në zyrën e kryeministrit në dorëheqje, Ramush Haradinaj janë takuar përfaqësuesit e AKR dhe Nismës.

Hoxhaj fajëson koalicionet e PDK-së për mospërfundimin e dialogut Kosovë-Serbi

Zëvendëskryeministri në dorëheqje dhe nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj i ka 'rënë pishman' që partia e tij ka bërë koalicione me partitë e tjera ...

PAN mbyll koalicionin pa u marrë vesh për KQZ-në

Dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj të premten e 19 korrikut, ka hapur diskutimet nëse presidenti i Kosovës do të thërrasë partitë politike në konsultim ...

Heshtja e partnerëve të Ramush Haradinjat

Partnerët e Ramush Haradinajt janë duke heshtur pas vendimit të këtij të fundit për të dhënë dorëheqje nga pozita e Kryeministrit.

Mustafa flet për rrëzimin e qeverisë së koalicionit PAN

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka vlerësuar se Kosovës si kurrë më parë i nevojitet qeveri e formuar nga partitë e tanishme të opozitës, e drejtuar nga ...