Postet nga: Bordet

Albin Kurti: Anëtarët e ri në Borde nuk janë pjesë e VV-së

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti i ka komentuar shkarkimet dhe emërimet e fundit nëpër Ndërmarrjet Publike.

Qeveria në detyrë shkarkon Bordin e “Hidroregjionit Jugor”

Qeveria në detyrë e Albin Kurtit ka shkarkuar edhe bordin e ndërmarrjes publike “Hidroregjioni Jugor” të Prizrenit.

Edhe PDK-ja e Kadri Veselit e akuzon Vetëvendosjen për kapjen e bordeve

Partia Demokratike e Kosovës përmes një konference për media ka denoncuar emërimet e fundit politike të qeverisë Kurti nëpër bordet e ndërmarrjeve publike.

Ministrja Hajdari konfirmon që anëtari i bordit në Infrakos është i LVV-së

Ministrja e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike (MEPTINIS), Rozeta Hajdari, e ka konfirmuar se dy anëtarët, Mentor Hyseni dhe Artan Dërmaku ...

Standardi i ri i punësimeve nën arsyetimin e ‘emërimeve’

Me ardhjen në pushtet të Qeverisë së Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, tashmë në detyrë, shumë kontrata të dyshimta e vendime të jashtëligjshme të ...

Dëshmi se si qeveria e politizoi bordin e Ibër-Lepencit

Qeveria e Kosovës e ka larguar në mënyrë të dyshimtë dhe pa asnjë sqarim Naim Gashin nga bordi i Ibër-Lepencit të emëruar një javë më parë ...

Qeveria ndërron një anëtar të bordit të “Ibër Lepencit”

Qeveria ka marrë vendim që të ndryshoj njërin nga antarët e bordit të ndërrmarjes publike “Ibër Lepenc” me propozimin e zyrës së kryeministrit.

Dokument: Pozitat që mbajti këshilltari i dyshuar si agjent falë Hashim Thaçit

Ditët e fundit, opinion i Kosovës u trondit kur Branislav Nikoliq u shkarkua nga Presidenti Thaçi pas raportimeve në media se ai ishte cilësuar 10 vite më ...