Postet nga: Prokuroria

Përfshirja e Policit në Prostitucion

Në edicionin e së premtes “Drejtësia në Kosovë” transmeton reportazhin ekskluziv nga hetimi i Prokurorisë së Shtetit për dyshimet se një pjestar i Policisë së Kosovës ishte ...

Arsyetimi i Gjykatës për paraburgosjen e Milaim Zekës

Deklaratat se ‘do ta ndjek prokurorin Afrim Shefkiu me ligj e kanun’ i kanë kushtuar deputetit Milaim Zeka me caktimin e paraburgimit prej 30 ditësh.

Prokuroria në Prizren me plan për luftimin e dhunës në familje

Me qëllim të trajtimit me efikasitet të rasteve të dhunës në familje, Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Admir Shala, ka mbajtur takim me të gjithë përgjegjë...

GSPJ kërkon rritjen e punës së prokurorisë në rastet e korrupsionit

Grupi për Studime Juridike dhe Politike prezantoi raportin  “Monitorimi i Planit Strategjik të KPK-së', në lidhje me atë se  sa po qëndron sistemi prokurorial në luftën ...

Ismet Salihu: Politika ka vënë 'duart mbi drejtësinë'

Sistemi i drejtësisë në Kosovë mbetet i ekspozuar ndaj ndikimit politik, ndikim ky që po rrezikon funksionimin e shtetit ligjor, thonë ekspertë të fushës dhe përfaqësues ...

Prokurori Blakaj pretendon se Aleksandër Lumezi ishte takuar me të akuzuarit në rastin “Pronto”

Prokurori i dorëhequr, Elez Blakaj, në një rrëfim të gjatë në faqen e tij në Facebook ka treguar rreth takimit të cilin e kishte ftuar Aleksandër Lumezi, ...

Prokuroria mbledh pamjet e kamerave, roja në Krushë të Vogël u vra me Kallashnikov

Pak orë pasi u raportua për vrasjen e M.Sh., rojës së marketit në Krushë të Vogël, Prokuroria Themelore në Prizren janë duke ndërmarrë masat pë...

Ekskluzive: Çfarë deklaruan katër të arrestuarit para gjykatës?

Dy malazezë, një serb dhe një kosovare, të arrestuar nga Policia e Kosovës mbrëmjen e 18 korrikut në lagjen “Kalabria” të Prishtinës, u paraqitën para Gjykatës ...