Postet nga: Falsifikimi

Konfiskohen 96 mijë dollarë amerikan në Han Elezit, dyshohet se janë të falsifikuara

Të premten, më 29.03.2024 pak para mesnatës, forcat e policisë kanë zhvilluar një aksion në Han të Elezit ku kanë arrestuar një shtetas të Maqedonisë së Veriut.

Policia denoncon keqpërdorimin dhe falsifikimin e emrit dhe logos së saj

Policia e Kosovës ka denoncuar një rastin kur qytetarëve po u dërgon e-maile dhe dokumente të falsifikuara kinse janë nga ky institucion.

Dyshohet se bleu mall me franga të falsifikuara, policia po heton rastin

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke hetuar një rast të blerjes me para që dyshohet se janë të falsifikuara në një market në Gjilan.

Tjetërsimi i pronës milionëshe të ish RTP-së, të dënuarit nga Gjykata e Ferizajt dalin para Apelit

Ish-gjykatësi Lekë Prenaj, Halim Kastrati, Shpëtim Pllana dhe Shkumbin Qehaja, dolën sot para Gjykates së Apelit lidhur me dënimin e Gjykatës së Ferizajit për ...

Ferizaj, i dyshuari bleu produkte ushqimore 740 euro, me 2 euroshe që dyshohen të jenë të falsifikuara

Policia ka bërë të ditur se ka ndaluar një person me inicialet H.R., pas një ditë më parë ka bërë blerje të produkteve ushqimore në vlerë në ...

Gjykimi i ish-sekretarit të KPK-së - Prokurori: E pashembullt të kontestohet mandati i prokurorit të shtetit

Kërkesa e mbrojtjes së Lavdim Krasniqit, ish-sekretarit të Këshillit Prokurorial të Kosovës – KPK, për hedhjen e aktakuzës është refuzuar nga Gjykata e Prishtinës. Krasniqi ...

Pronari i ‘Euro Abi’ shpallet fajtor nga Gjykata e shkallë së parë për falsifikim të kontratës së punëtorit

Shtatë vite më parë, Mentor Ramadani kishte pësuar një aksident në vendin e tij të punës në Gjakovë.

Rrëfimet e dëshmitarëve në gjykimin ndaj 8 të akuzuarve për kontrabandim me migrantë