Postet nga: Arrestimet

Policia shpall në kërkim biznismenin nga Podujeva të dyshuarin për përfshirjen në rastin e faturave fiktive me zyrtarët e ATK

Pas më shumë se dy muajsh kur u zhvillua aksioni i Policisë dhe Prokurorisë për arrestimin e 12 zyrtarëve të Administratës Tatimore të Kosovës, më 09.01.2024, Policia ka ...

Një i plagosur dhe katër të arrestuar për dhunë në familje në 24-orët e fundit

Një person është plagosur me thikë dhe katër të tjerë janë arrestuar nga policia për dhunë në familje.

Mosmarrëveshje, sulme fizike nga burrat e vjehrra, policia arrestoi disa persona për dhunë në familje

Rastet kur gratë e vajzat janë viktima të dhunë në familje zënë vend thuajse në çdo raport ditor të Policisë së Kosovës. 

Prokuroria kërkon paraburgimin e 12 zyrtarëve të ATK-së

Masar Zejnullahu, Nesim Bajrami, Safet Temaj, Avdi Jakupi, Muhamet Rafuna, Murtez Zeqiri, Milaim Berisha, Gazmend Gjocaj, Adil Paqarizi, Vllaznim Krasniqi, Agim Rama e Xhemajl Hertica janë zyrtarët e ATKS-që ...

12 zyrtarë të ATK-së të arrestuar në aksionin e Policisë dhe Prokurorisë

13 persona janë arrestuar gjatë aksionit të sotëm të Drejtorisë së Krimeve Ekonomike të Policisë së Kosovës në disa lokacione në Kosovë.

Bosnje, arrestohen shtatë serbë të dyshuar për masakrën e Srebrenicës

Policia shtetërore e Bosnjës arrestoi të premten shtatë ish-anëtarë të ushtrisë serbe të Bosnjës gjatë kohës së luftës, të dyshuar për pjesëmarrje ...

Tre të arrestuar për dhunë në familje në 24 orët e fundit

Pesë raste të dhunës në familje janë raportuar në 24 orët e fundit në Kosovë. Policia bën të ditur rastet kanë ndodhur në Prishtinë, Lipjan e Pejë.

Aksioni i Prokurorisë Speciale - Nga 8 doganierët e arrestuar, 6 janë serbë e 2 shqiptarë

Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar 9 zyrtarë shtetërore, duke përfshirë 8 zyrtarë të Doganës së Kosovës dhe një zyrtar policor.