Postet nga: Agim Kurmehaj

Kryeprokurori konteston komunikatën e burgut, vetëvrasja e të burgosurit mund të konstatohet vetëm pas hetimeve

Shërbimi Korrektues i Kosovës gjatë ditës së sotme me anë të një njoftimi për media ka treguar se një i burgosur në Burgun e Dubravës ...

Prokuroria e Pejës: Djali i Ilir Shaqirit u lirua me autorizim të Kryeprokurorit

Përmes një përgjigje zyrtare, Prokuroria e Pejës ka dhënë për KALLXO.com, detaje lidhur me lirimin e pronarit të kompanisë “Aztech”, në Pejë.

Dosja e vrasjes së Tahir Zemajt e mbuluar nga pluhuri në Prokurorinë e Pejës

Ndonëse sot kanë kaluar 17 vjet nga vrasja e komandantit të luftës çlirimtare, kolonel Tahir Zemaj, Prokuroria e Pejës ende pa risi në hetimin e këtij rasti.

Kryeprokurori Kurmehaj viziton pesë stacionet policore të rajonit të Pejës

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Pejës, Agim Kurmehaj, ka vizituar pesë stacione policore të Pejës, Klinës, Istogut, Deçanit dhe Junikut, që janë nën kompetencë të ...

Në Paraburgim i Dyshuari për Vrasjen e Gruas në Pejë

Personi që dyshohet se sulmoi gruan e tij në Pejë, duke shkaktuar vdekjen e saj pas disa ditësh të qëndrimit në QKUK, ishte paraburgosur pas këtij sulmi.

Del Para Gjyqit Për Vrasje i Ekstraduari nga Belgjika

Shaip Zukaj,është arrestuar nga Policia e Belgjikës me 5 janar të këtij vitit në bazë të fletë rreshtimit ndërkombëtar të lëshuar nga shteti i Kosovë...

Kurmehaj: Rastin e Vrasjeve Mes Dy Familjeve të Pejës e Ka EULEX-i

Vrasjet ndërmjet familjeve Kelmendi dhe Elshani nga Peja sipas kryeprokurorit të ri të Pejës, Agim Kurmehaj, nuk bien në kompetencë të Prokurorisë që ai e drejton, pasi që ...

Kurmehaj: Vrasja e Tahir Zemajt-Flasim Pas Disa Muajsh

Agim Kurmehaj, kryeprokurori i ri i Pejës deklaroi për Emisionin “Drejtësia në Kosovë” se nuk i di ende detajet e rastit të vrasjes së Tahir Zemajt.