Postet nga: Ersan Qavolli

Gjendet një person i vdekur në afërsi të parkut "Karagaçi" në Pejë

Një trup i pajetë është gjetur në afërsi të parkut "Karagaç" në Pejë. Trupi i pajetë dyshohet se i përket një personi, i cili është zhdukur kohë më ...

25-vjeçari i kërkuar për vepra të ndryshme penale në Gjermani, arrestohet në Pejë

Një 25 vjeçar i lindur në Gjermani, me vendqëndrim në një fshat të Komunës së Pejës me një pasaportë të lëshuar nga Mali i Zi, është ...

Gjendet i vdekur një  person në Gllaviqicë të Pejës

Sot, në Gllaviqicë të Pejës është gjetur një person pa shenja jete.

Prokuroria e Pejës i reagon Faton Pecit: Kemi ngritur 20 aktakuza për ndërtimet në Rugovë

Zëvendës-kryeprokurori në Prokurorinë Themelore në Pejë, Ersan Qavolli i ka reaguar ministrit të Bujqësisë, Faton Peci në lidhje me reagimet e këtij të fundit për ...

Prokuroria e Pejës po heton rastin e vërshimeve tragjike të 24 qershorit

Prokurori i Prokurorisë së Pejës, Ersan Qavolli ka konfirmuar në Kallxo Përnime se kanë filluar hetimet për rastin e vërshimeve që ndodhën në fund të ...

Çka po bën Prokuroria e Pejës për vrasjet e pasluftës?

Peja është një nga komunat ku ka pasur më së shumti vrasje në periudhën e pasluftës. Që atëherë këto raste vazhdojnë të jenë të pazgjidhura.

Prokuroria e Pejës ka filluar hetimet lidhur me vërshimet tragjike të 24 qershorit

Prokurori i Prokurorisë së Pejës, Ersan Qavolli, ka konfirmuar se kanë filluar hetimet për rastin e vërshimeve që ndodhën para dy javësh në këtë ...

Pamje ekskluzive: Droga thahet në dhomat dhe tavanin e një shtëpie në Deçan

Gjatë operacionit të Policisë në një shtëpi në fshatin Maznik të Deçanit janë gjetur bimë narkotike duke u tharë, mjete të përdorura për prerjen e kanabisit ...