Postet nga: dosja e prokurorise

Vrasja në tentativë me sëpatë, Prokuroria e Pejës kërkon paraburgim për të dyshuarin

Një 40-vjeçar ra në pranga të Policisë së Kosovës pasi dyshohet se tentoi të vriste me sëpatë një person tjetër më 28.02.2024 në Pejë.

Vendimi i gjykatës për të dyshuarën e aksidentit me fatalitet në Prishtinë

Gjykata e Prishtinës ka vendosur më datë 28.02.2024 që t’i caktohet masa e paraburgimit prej një muaji të dyshuarës në rastin e aksidentit me fatalitet që ndodhi para ...

Dosja e Prokurorisë: Në regjistra figurojnë 113 të helmuar nga lokali në Malishevë mes tyre edhe fëmijë

Prokurori Qazim Xharra ka filluar hetimet ndaj të dyshuarit K. Sh., pronari i një lokali ku shërbehet ushqim i shpejtë në Malishevë nën dyshimet se i njëjti ...

Çka deklaroi në gjykatë pronari i lokalit në Malishevë në të cilin dyshohet se u helmuan dhjetëra persona

Me shenja të helmimit nga ushqimi të cilin e kishin ngrënë në një lokal “Fast& Food”, ishin lajmëruar të premten e javës së kaluar dhjetëra ...

Afera me rezervat shtetërore - Çfarë thotë dosja e Prokurorisë për Ridvan Muharremin?

Në dosjen 12-faqëshe të Prokurorisë të cilën e ka siguruar KALLXO.com janë përshkruar me detaje veprimet dhe mosveprimet e tre të dyshuarve, dy zyrtarë të Ministrisë ...

Afera me rezervat shtetërore - Çka thotë dosja e Prokurorisë për zyrtarin e MINT, Hafiz Gara?

Në dosjen 12-faqëshe të Prokurorisë të cilën e ka siguruar KALLXO.com janë përshkruar me detaje veprimet dhe mosveprimet e tre të dyshuarve, dy zyrtarë të Ministrisë ...

Dosja e Prokurorisë: Lipovica, në kundërshtim me legjislacionin lejoi që të anashkalohet procedura e hapur e prokurimit

Në dosjen 12-faqëshe të Prokurorisë të cilën e ka siguruar KALLXO.com janë përshkruar me detaje veprimet dhe mosveprimet e tre të dyshuarve, dy zyrtarë të Ministrisë ...

Dosja e Prokurorisë: Vaji, sheqeri e gruri që nuk erdhën në Kosovë

Në dosjen 12-faqëshe të Prokurorisë janë përshkruar me detaje veprimet dhe mosveprimet e tre të dyshuarve, dy zyrtarë të Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë dhe ...