Postet nga: Prokuroria Gjilan

Gjilan - Kapen me kokainë dhe heroinë, ka të arrestuar

Prokuroria ka ndaluar katër persona pasi të njëjtit dyshohet se janë përfshirë në shitblerje të substancave narkotike të llojit kokainë dhe heroinë në qytetin e Gjilanit. Prokuroria ...

I ndërpritet masa e ndalimit 48-orësh të dyshuarit për dhunimin e të miturës nga Vitia

Prokuroria e Gjilanit ka njoftuar se i është ndërprerë masa e ndalimit prej 48 orëve të dyshuarit për dhunimin e  një të miture.

Vrasja në Viti, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

Prokuroria e Gjilanit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të dyshuarit B. R., për vrasjen e të riut nga Vitia.

Pas 15 muajve pauzë, nis gjykimi ndaj të dyshuarit për falsifikim të vërtetimeve tatimore

Bekim Korça, i akuzuar për falsifikimin e vërtetimeve tatimore, është ulur në bankën e të akuzuarit në Gjykatën e Gjilanit.

Ndalohen tre zyrtar policor lidhur me rastin “Karaçeva”

Inspektorati Policor i Kosovës  në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore në Gjilan ka njoftuar se ka ndaluar sot tre zyrtar policor në lidhje me rastin “Karaçeva”.

Prokuroria: Paraqitet si pronar i kompanisë në Zvicër, ia merr 1,150 euro për një kontratë pune

Prokuroria Themelore në Gjilan i ka ngritur aktakuzë të pandehurit R.V. për përfitim të kundërligjshëm pasuror, pasi që i njëjti kishte paraqitur fakte të ...