Postet nga: Prokurorët

Mburojat që i mbrojnë prokurorët

Këshilli Prokurorial i Kosovës ende nuk u ka dhënë sqarime raportimeve për takimet në mes avokatit Besnik Berisha me prokurorin Agron Uka. Prokurori i cili po ...

Për çka u takuan dje gjyqtarët dhe prokurorët e Speciales?

Gjatë ditës së djeshme në Gjykatën Speciale pati zhvillime. Në një takim nga distanca, diskutuan gjyqtarët dhe prokurorët e këtij institucioni.

Prokurorët amerikanë akuzojnë një 27-vjeçar për 'terrorizëm të brendshëm'

Richard Holzer nga Kolorado është paraqitur para gjykatës rreth dyshimeve për komplot të bombardimit të sinagogës në një rast që prokurorët amerikanë e kanë përshkruar ...

A do t’i mbrojë KPK prokurorët nga politika?

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Bahri Hyseni, në një intervistë për emisionin “Jeta në Kosovë” ka treguar se a do të mbrojë KPK prokurorët nga ...

Mbahet testi për prokurorë të rinj

Sot është mbajtur pjesa e dytë e testit kualifikues për kandidatët për prokurorë në kuadër të procesit të rekrutimit të 10 prokurorëve të rinj për ...

SHBA: Prokurorët akuzojnë ish-bashkëpunëtorët e Trumpit se kanë gënjyer për kontaktet ruse

Prokurorët amerikanë kanë prezantuar para gjykatës detaje mbi atë që ata thonë se janë gënjeshtra të ish-bashkëpunëtorit të presidentit Donald Trump, lidhur me komunikimet me ...

Delawie-Prokurorëve: Sytë e Kosovarëve Janë Drejt Juve

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Greg Delawie, ka ftuar prokurorët që të vazhdojnë punën e tyre të pakompromis në luftën ndaj korrupsionit.

Mungesa e Rrymës i Lë në Terr Prokurorët

Prokurorët kanë mbetur në terr pasi është ndërprerë energjia elektrike në Konferencën Vjetore të tyre.