Postet nga: Ankesa

Banorët kundërshtojnë ndërtimin e objektit të BIK-ut në Gjilan

Disa banorë të Gjilanit konkretisht ata të pjesës e cila njihet si “Qendra- Zona 1” po  kundërshtojnë një vendim të komunës të vitit 2020 (në atë kohë sa ishte ...

Qindra ankesa ndaj marketeve për mashtrimet me çmime nga rafti në arkë

251 konsumatorë u ankuan për mospërputhjen e çmimeve nga rafti në arkë vetëm gjatë vitit të kaluar. Kështu ka bërë të ditur Departamenti për Mbrojtjen ...

Qytetarët ankohen për ndërprerje të gjata të rrymës, KEDS po arsyetohet me ‘prishje’

Tash e disa ditë Kosova është duke u përballur me reduktime të rregullta të energjisë si pasojë e krizës me prodhim e furnizim.

Mbi 1 mijë ankesa për policët gjatë këtij viti

1 mijë e 773 ankesa ka pranuar Inspektorati Policor i Kosovës nga janari i këtij viti deri në gjysmë të nëntorit 2021. Përveç ankesave, 30 zyrtarë policor janë arrestuar dhe 74 ...

I refuzohet ankesa kandidatit të PDK-së për asamblist në Lipjan, nuk e plotësoi si duhet formularin

Gjykata Supreme e Kosovës e ka refuzuar si të pabazuar ankesën e kandidatit për asamblist nga radhët e PDK-së në Lipjan, R.R., që kishte paraqitur ...

U ankua se mungonin votat e familjarëve, PZAP urdhëron rinumërimin e votave

Kandidates së LDK-së për asambliste në komunën e Rahovecit, Hazbije Shala, i është pranuar si e bazuar ankesa nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, se në ...

Supremja refuzon ankesën e Listës Serbe

Gjykata Supreme e ka vlerësuar si të pabazuar ankesën e Listës Serbë kundër vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), të cilët ...

Dyshime të mëdha për 'tren bullgar' në Skenderaj, tetë fletëvotime të pavulosura

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka konstatuar se tetë fletëvotime kanë qenë të pavulosura në kutinë e votimit për kryetar të Komunës së Skenderajt.