Postet nga: Akuzat

Rasti Zharku, drejt epilogut

Në shkurt të 2022 bëhen 4 vjet nga emërimi i Arben Zharku në mandatin e dytë si drejtor i Qendrës Kinematografike të Kosovës.

Akuza dhe polemika për vjedhje votash mes kandidatëve për kryetar të Rahovecit

Kandidati për kryetar të Rahovecit, Visar Korenica, nga Lëvizja Vetëvendosje (LVV) e ka akuzuar Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) për vjedhje ...

PDK e akuzon për shpifje Driton Ajazin, ky thotë se Ramiz Lladrovci është dëshmitar në Gjykatën Speciale

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) e ka akuzuar për shpifje dhe linçim kandidatin për kryetar të Drenas nga radhët e  “Demokratët për Drenasin”, ...

Pas shtatë vitesh, nis punën një proces i rrallë gjyqësor i Gjykatës për krime të luftës e financuar nga BE 

Nëse bazohemi në shkallën e akuzave të ngritura nga gjykata e Kosovës për krimet e luftës kundër ish-anëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të ...

Pretendimet e ish-gjyqtarit Malcolm Simmons për korrupsion dhe ndikime brenda EULEX-it - LIVE

Malcolm Simmons, ish-kryetar i Asamblesë së Gjyqtarëve në misionin e Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit (EULEX) po mban takim online në Komisionin Parlamentar të Kosovës pë...

Ish-deputeti gjerman dhe bashkëshorti i Gërvalla-Schwarz reagon pas akuzave ndaj ministres

Stefan Schwarz, bashkëshort i ministres së Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla-Schwarz, ka reaguar pas akuzave ndaj ministres, veçanërisht nga partia opozitare Partia ...

Haradinaj i përgjigjet Donika Gërvallës: Kam qenë komandant i Brigadës "Jusuf Gërvalla"

Daut Haradinaj iu është përgjigjur Donika Gërvallës, e cila mbrëmë në "Kallxo Pernime" tha se ka biseduar personalisht me Albin Kurtin dhe kërkesa e saj ...

PDK s’i komenton akuzat e ish-deputetit Rrustem Mustafa ndaj partisë

Anëtarë të Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës nuk kanë komentuar akuzat që ish-deputeti i kësaj partie Rrustem Mustafa i ka bërë ndaj zhvillimeve në PDK.