Postet nga: Premtime

Projektet e mëdha të premtuara gjatë fushatës që filluan në vitin e fundit të mandatit të kryetarit Shpend Ahmeti

Qeverisja prej dy mandateve radhazi e Shpend Ahmetit në Prishtinë ka hyrë në vitin e fundit, dhe shumë prej premtimeve të tij më të mëdha të këtij mandati ...

Kurti premton hapjen e 160 çerdheve dhe ushqim falas nga klasa e parë deri të pestën

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka prezantuar disa prej planeve që prekin fëmijët në vend.

Ekonomia mes premtimeve për ulje të TVSh-së dhe kërkesave për pagimin e rrymës në veri

Përfaqësuesit e partive politike nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Iniciativa e Re Demokratike e Kosovës shpalosën ...

LDK premton ndërtimin e katër muzeve përfshirë edhe Muzeun e Luftës dhe Paqes

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Fahredin Spahija në #DebatPernime ka shpalosur programin e LDK-së në fushën e kulturës.

LDK parasheh ndërtimin e stadiumit nacional brenda gjashtë viteve

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës Andi Pireva, në #DebatPernime ka shpalosur programin në fushën e sportit.

Fahredin Spahija: Çdo vit do të rrisim buxhetin për kulturë nga 10 milionë euro

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Fahredin Spahija në DebatPernime ka premtuar rritjen e buxhetit për kulturën dhe Qendrën Kinematografike të Kosovës.

Premtimet për siguri dhe planet e partive lidhur me legalizimin e prostitucionit, marihuanës e kazinove

Përfaqësuesit e partive politike nga LDK-AKR dhe AAK shpalosën programet e tyre qeverisëse dhe kërkesat tyre për sigurinë në #DebatPernime.

Shëndetësia në Kosovë, mes mungesës së letrave higjienike dhe premtimeve për vaksinën anticovid

Përfaqësuesit e partive politike nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe FJALA shpalosën programet e tyre qeverisëse dhe ...