Postet nga: çerdhe

Këshilla - Si ta bindni fëmijën të shkojë me qejf në çerdhe

Ditët e para të kopshtit janë të vështira për prindërit dhe fëmijët, që zakonisht nuk duan të shkëputen.

Ministria e Arsimit fillon ndërtimin e një çerdheje të re në Klinë

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, së bashku me kryetarin e Komunës së Klinës, Zenun Elezaj, kanë vënë gurëthemelin për ndërtimin ...

VIDEO: Vjedhje në çerdhe të Prishtinës

Institucionet edukuese parashkollore kanë qenë cak i hajnave gjatë ditëve të fundit.

Edukatorja helmon 23 fëmijë në kopsht

Një edukatore në një kopsht në Kinë është arrestuar nga policia pasi dyshohet se helmoi 23 fëmijë. Nuk dihet ende motivi i helmimit të fëmijëve.

Lagjja Kalabria në Prishtinë do të bëhet me çerdhe

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar përmes rrjetit social Facebook se gjatë ditës së sotme kanë filluar punimet për ndërtimin ...

Sulm me thikë në çerdhe

Të paktën 14 fëmijë janë plagosur në një sulm me thikë në kopshtin e fëmijëve në Chongqing, në jug-perëndim të Kinës. Policia thotë se një ...

Lipjani hap tender për çerdhe të re, lënda i kthehet në rivlerësim

Komuna e Lipjanit, ka dështuar që të filloj ndërtimin e çerdhes për fëmijë. Kjo komunë ka vetëm një çerdhe publike, ndërsa për ndë...

Së shpejti edhe dy çerdhe të reja në Prishtinë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar se në kryeqytet së shpejti do të hapen edhe dy çerdhe të reja, një në lagjen Tophane dhe ...