Postet nga: besim ilazi

Performanca e Kaçanikut në siguri publike

Besim Ilazi nga Partia Demokratike e Kosovës është politikani që për dhjetë vite udhëheq me Komunën e Kaçanikut. 

Kryetari i Kaçanikut publikon emrat e drejtorëve

Komuna e Kaçanikut ka publikuar emrat e drejtorëve me të cilët do të udhëheqë në mandatin 4-vjeçar.

Kandidati i LVV: Në Kaçanik nuk ka drejtor shkolle që nuk është politik

Kandidatët të cilët pretendojnë të marrin udhëheqjen e komunës së Kaçanikut në balotazhin e 14 nëntorit kanë hedhur akuza për politizimin e arsimit në ...

Përplasen kandidatët për kryetar të Kaçanikut për ordinancën private të Besim Ilazit

Kandidatët për kryetar të Kaçanikut kanë hedhur akuza ndaj njëri-tjetrit se kush njihet më shumë.

Kandidati i PDK-së për Kaçanikun premton salla të sportit dhe kopshte shkollore 

Kandidati nga PDK-ja, për kryetar të Komunës së Kaçanikut, Besim Ilazi ka thënë se në lidhje me fushën e arsimit do të përmbyllin infrastrukturë...

Veseli viziton bizneset në Kaçanik

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka qëndruar sot në komunën e Kaçanikut ku bashkë me kryetarin e Komunës, Besim Ilazi, kanë vizituar ...

Bërllogu e infrastruktura e shkollave, pasqyra e qeverisjes së Besim Ilazit 

Duke qenë në mesin e dhjetë komunave të para për performancë komunale, Kryetari i Komunës së Kaçanikut Besim Ilazi tha se ndihet krenar për punën ...

Pse ambulancat në fshatrat e Kaçanikut nuk janë funksionale?

Në emisionin ‘Jeta në Komunë’ kryetari i  Komunës së Kaçanikut, Besim Ilazi ka treguar arsyen pse disa nga ambulancat e Mjekësisë Familjare në fshatra nuk janë duke ...