Postet nga: Policia

Pjesëtari i familjes Elshani kërkohet nga Policia e Pejës për dy vrasje e 3 tentimvrasje

Policia e Pejës duke vepruar sipas urdhëresës së Gjykatës së Pejës ka kërkuar bashkëpunim me qytetarët për arrestimin e Adem Helshanit, ...

FOTO: Sasi e madhe e drogës e konfiskuar nga Policia

Policia e Kosovës ka konfiskuar një sasi të madhe të drogës gjatë një aksioni policor të zhvilluar të dielën.

Policia siguron perimetrin ku do të mbahet festa e Vidovdanit - FOTO

Sot pelegrinë serbë do të shënojnë  festën e tyre fetare, Vidovdanin, te monumenti në Gazimestan.

VIDEO - Policia me kontrolle të rrepta për pajijset dimërore në automjete

Disa ditë pas fillimit të sezonës dimërore, Policia e Kosovës ka filluar të bëjë kontrolle të shtuara për pajisjet të cilat duhet t’i posedojë ç...

Aksioni i Policisë- Arrestimi i të Dyshuarit për Vjedhje

Aksioni i Policisë- Arrestimi i të Dyshuarit për Vjedhje

Në Rubrikën “Policia” u shfaqën pamje të aksionit të arrestimit të një të dyshuari për vjedhje.

Plagosen Tre Persona në Gjilan

Tre persona janë plagosur sot më armë zjarri në Gjilan.

Policia Reagon Ndaj Shkrimeve të Portaleve Serbe

Me anë të një komunikate, Policia e Kosovës ka reaguar dhe ka dhënë sqarime në lidhje me disa lajme të publikuara nga mediat serbe.

Arrestohen të Dyshuarit për Lëndim të Reperit 'Fero'

Policia e Kosovës konfirmoi se ka arrestuar katër persona të dyshuar për sulm ndaj reperit gjilanas Fero.