Postet nga: arresim

Vela i Presidencës: Komunitetet në veri mund t’i besojnë policisë

Shefi i kabinetit të presidentes, Vjosa Osmani, Blerim Vela ka reaguar pas arrestimit të një personi i cili dyshohet për djegie të veturave me targa të Republikës së ...

Prizren, arrestohet i dyshuari për vjedhje të trotinetit

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një person të dyshuar për vjedhje të një trotineti në Prizren.

Arrestohen dy persona për vjedhje dhe armëmbajtje pa leje në Malishevë

Policia e Kosovës (PK) ka arrestuar dy persona nën dyshimin e vjedhjes dhe armëmbajtje pa leje.

Zyrtari komunal arrestohet nën dyshimin se në këmbim të rregullimit të dokumenteve, i kërkoi favore një gruaje

Një zyrtar i gjendjes civile në komunën e Obiliqit është arrestuar, pasi i njëjti dyshohet se në këmbim të rregullimit të dokumenteve, ka kërkuar favore nga ...

Sulmon policin gjatë kryerjes së detyrës, arrestohet

Është arrestuar një person, i cili, sipas Policisë së Kosovës, ka sulmuar fizikisht zyrtarin policor derisa ky i fundit po ishte në kryerje të deyrës zyrtare.

Djali sulmon fizikisht prindërit

Policia ka bërë të ditur se mbrëmë është arrestuar një burrë nga Deçani pasi që i kishte sulmuar fizikisht prindërit e tij duke iu shkaktuar lë...

Arrestohet një i dyshuar për dhunë ndaj të fejuarës së tij

Një burrë nga fshati Vitomiricë i Pejës është arrestuar nën dyshimin se kishte ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj të fejuarës së tij.

Arrest shtëpiak dhe paraburgim për të dyshuarit për keqtrajtim dhe sulm ndaj personit zyrtar

Gjykata e Prishtinës nëpërmjet një komunikate për media ka njoftuar se është aprovuar kërkesa e Prokurorisë për caktimin e masës së sigurisë ndaj ...