Postet nga: Pikat kufitare

Më shumë se një orë pritje në secilën pikë kufitare të Kosovës

Në tri pika kufitare, po pritet më shumë se një orë për të dalur nga Kosova.

Kjo është koha e pritjes në pikat kufitare të Kosovës

Pritjet në pikat kufitare me Serbinë po vazhdojnë edhe në fundjavë.

Në këto tri pika kufitare të Kosovës kërkohet testi për Covid-19

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar (QKMK) ka njoftuar se në tri pika kufitare të daljes nga Kosova, po kërkohet testi negativ për Covid-19.

Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut me marrëveshje për kontrollet kufitare

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar në parim nismën për për lidhjen e marrëveshjes ndërkombëtare trepalëshe ndërmjet Qeverisë ...

Statistikat e policisë për kontrollet në kufi dhe hyrjet e daljet në Kosovë në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është duke i realizuar detyrat e saj në zbatim të vendimit të Qeverisë pas hapjes së kufijve tokësor si ...

Ministria pezullon procedurën e dezinfektimit të mauneve dhe kamionëve në pikat kufitare

Ministria e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike ka njoftuar se ka pezulluar kontratën për dezinfektimin e mauneve në pikat kufitare.

Presidenti Ilir Meta reagon ndaj bllokimit të shqiptarëve në pikat kufitare me Greqinë dhe Malin e Zi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, përmes një shkrimi në ‘Facebook’, ka reaguar ndaj bllokimit të shtetasve shqiptar në pikat kufitare me Graqinë dhe Malin e Zi.

Shqipëria mbyll pikat kufitare me Kosovën

Në kuadër të masave mbrojtëse nga coronavirusi, Qeveria e Shqipërisë ka marrë vendim që pikat kufitare në mbyllen sot në ora 6 dhe të qëndrojnë të mbyllura ...