Postet nga: Ministria e Puneve te Brendshme

Sa është e rrezikuar Kosova nga 'lufta' kibernetike?

Institucionet e Kosovës, më 07.05.2024, janë përballur me sulme kibernetike. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, kishte thënë se dyshimet janë që sulmet mbi faqet zyrtare të institucioneve ...

Kthimi i patentë shoferëve ilegalë në RKS, deri tash 128 kërkesa

Vendimit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, i cili mundëson zëvendësimin e patentë shoferëve të lëshuar nga institucionet jolegale serbe në Kosovë, në ato ...

Sveçla e Balla pajtohen që Policia e Kosovës t'i bashkohet Taskforcës së Përbashkët të Migracionit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe homologu i tij nga Shqipëria, Taulant Balla, janë pajtuar që Policia e Kosovës t’i bashkohet Taskforcës ...

MBP dhe Universiteti i Prishtinës nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Ministria e Punëve të Brendshme dhe Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi.

Konvertimi i targave në veri, arrin në mbi 2 mijë regjistrimi i automjeteve me ‘RKS’

Gjatë ditës së sotme ka arritur në mbi 2 mijë numri i automjeteve të regjistruara me ‘RKS’, nga targa ilegale sa kanë qenë duke funksionuar deri më tash.

Konjufca: Jemi duke u përgatitur për sulme të mundshme të ardhshme

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka thënë se kanë informacione për grupe të cilat mund ta sulmojnë Kosovën në të ardhmen.

Dhjetë ditë burgim në Serbi për zyrtarin komunal nga Leposaviqi

Drejtori i administratës në Komunën e Leposaviqit në veri të Kosovës, Nikolla Radomiroviq, është dënuar me dhjetë ditë burgim në Serbi për “posedim të armë...

Deri në 30 minuta pritje për të hyrë në Kosovë te Dheu i Bardhë

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka publikuar të dhënat e përditësuara në ora 20:41 për pritjet për hyrje dhe dalje në pikat kufitare.