Postet nga: Pikat kufitare

Ministri i Brendshëm dhe ai i Mbrojtjes vizitojnë pikat kufitare në Jarinjë e Bërnjak (FOTO)

Dy ministrat e qeverisë aktuale, ai i Mbrojtjes Armend Mehaj dhe ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla, kanë vizituar dy pikat kufitare që lidhin Kosovën me Serbinë, në ...

Foto: Policia e Kosovës

Kolona për të hyrë në Kosovë nga pika kufitare Dheu i Bardhë

Deri në një orë janë duke pritur qytetarët për të hyrë në Kosovë në pikën kufitare Dheu i Bardhë.

Kërkesa për dëshmi për vaksinën e tretë për personat që hyjnë në Kosovë, Qeveria nesër pritet ta rishikojë vendimin

Qeveria e Kosovës ka vendosur masat të reja për të frenuar përhapjen e COVID-19.

Pritje mbi tri orë për të dalë nga pikë kufitare në Merdarë

Mbi tri orë janë duke pritur bashkatdhetarët për të dalë nga pika kufitare në Merdarë.

Pritjet deri në 2 orë për të dalë nga pika kufitare në Merdarë

Rreth dy orë është koha që udhëtarët janë duke pritur për të dalë nga pika kufitare në Merdarë.

Kolonat në pikat e kalimit kufitar në Kosovë sipas MPB-së

Situata në pikat e kalimit kufitar në Kosovë është pa pritje të gjata, si në hyrje ashtu edhe në dalje të vendit.

MPB lëshon 58 mijë stikera për targat e automjeteve nga Serbia

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se deri më tani në mbarë territorin e Republikës së Kosovës, kanë administruar gjithsej 58 e 27 stikera për targa.

Tahiri: Qeveria Kurti i ktheu pikat kufitare nga pavarësia në protektorat ndëkombëtar

Ish-ministrja e Kosovës për Dialog, Edita Tahiri, ka thënë se Qeveria e Kosovës me marrëveshjen e arritur në Bruksel për targat, ka kthyer në...