Postet nga: philip kosnett

Haradinaj pas takimit me Kossnet: Marrëdhënia me SHBA-të është e pacenueshme

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim me ambasadorin e SHBA-së në Prishtinë, Philip Kosnett me të cilin janë dakorduar se marrëdhënia e ngushtë mes ...

Ambasadori amerikan Kosnett vizitoi Policinë e Kosovës

Sot, në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të PK-së, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës (PK-së), Rashit Qalaj, ka pritur në takim zyrtar ambasadorin amerikan ...

Ambasadori amerikan kundër emërimit të Sylejman Selimit këshilltar i kryeministrit

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, ka kritikuar vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për emërimin e Sylejman Selimit për këshilltar të tij.

Avni Arifi: Lajmi për përplasjen e derës nga Ambasadori Kosnett është i pavërtetë

Lajmin e televizionit publik RTK, se Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka përplasur derën pas takimit me liderët institucionalë të mbajtur më...

Kosnett largohet nga takimi me krerët e shtetit

Tre krerët institucional, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli mëngjesin e sotëm kanë hyrë në takim me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett.

Edhe ambasadori amerikan mbështet Këshillin Shtetëror të Cilësisë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka deklaruar sot se politika duhet të qëndrojë larg sektorit të arsimit në Kosovë.

Qalaj dhe Kosnett hapin bashkë trajnimin kundër Terrorizmit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj bashkë me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip S. Kosnett, kanë marrë pjesë në ceremoninë e fillimit të projektit ...

 Haradinaj: S'do të lejojmë që dikush të vendosë pengesë korruptive në investime  

Gjatë takimit të radhës të Nivelit të Lartë të Sundimit të Rendit dhe Ligjit, ku janë prezantuar të arriturat e fundit nga institucionet e Kosovës, veçanërisht ...