Postet nga: enver hoxhaj

Kërkesat e Kosovës dhe Serbisë në dialog, e mbajnë ende larg përmbylljen e marrëveshjes

Dialogu Kosovë – Serbi duhet të përmbyllet këtë vit, por kjo varet nga vullneti i dy palëve se sa janë të gatshme të arrijnë një marrëveshje pë...

Hoxhaj i PDK-së i kundërpërgjigjet Isa Mustafës

Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj i ka reaguar kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa në lidhje me nënshkrimin e Marrëveshjes për Asociacionin e komunave serbe në Kosovë.

Isa Mustafa: Pse ka nevojë Enver Hoxhaj të gënjejë nga foltorja e Kuvendit

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një shkrimi në rrjetin social ‘Facebook’ i ka reaguar deputetit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në lidhje me nënshkrimin e Marrëveshjes pë...

Hoti në Kuvend: Asociacionin e gjeta në mesin tuaj - VIDEO

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar se Asociacionin e komunave me shumicë serbe nuk është duke e negociuar në kuadër të dialogut me Serbinë.

Hoxhaj: Nëse mendoni që qeveria ka negociuar në Uashington është shumë gabim

Enver Hoxhaj, deputet i PDK-së ka komentuar fjalimin e kryeministrit Avdullah Hoti i cili po raporton para deputetëve të Kuvendit të Kosovës për dialogun Kosovë – Serbi.

Hoxhaj: Parimet bazë që përcaktojnë nëse takimi në Shtëpinë e Bardhë është në përputhje me interesat e Kosovës

Ish-kryediplomati kosovar dhe nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se janë tri parime bazë të cilat përcaktojnë nëse takimi i 4 shtatorit ...

Hoxhaj kritikon Hotin: Nuk është serioze të shkohet në Bruksel me koordinator

Deputeti nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj ka kritikuar kryeministrin Avdullah Hotin për dërgimin e koordinatorit në Bruksel për draftim të marrëveshjes përfundimtare me ...

Viola von Cramon i reagon Enver Hoxhajt pas akuzave për ndërhyrje në Gjykatë

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka reaguar ndaj shkrimit të ish ministrit të jashtëm Enver Hoxhajt, i cili më herët gjatë ditë...