Postet nga: philip kosnett

ShBA ndan 1.1 milion dollarë për institucionet e Kosovës kundër COVID-19

Qeveria e Kosovës pritet të marrë 1.1 milion dollarë ndihmë nga Departamenti amerikan i Shtetit për luftimin e pandemisë së coronavisurit.

Zyra e Presidentit: Thaçi e Kosnett janë pajtuar që qeveria e re duhet formuar bazuar në Kushtetutë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thuhet se ka pasur një shkëmbim të hapur pikëpamjesh me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip ...

ShBA: Nuk ka asnjë plan të fshehtë për shkëmbime territoresh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Në një deklaratë të përbashkët të të dërguarit special të presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett dhe pë...

Eurodeputetja e quan ‘të papërgjegjshme’ deklaratën e ambasadorit amerikan për seancën e mocionit

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, eurodeputetja Viola Von Cramon i ka reaguar ashpër ambasadorit të ShBA-së në Kosovë, pasi ky i fundit përshëndeti mbajtjen ...

Kosnett flet për seancën e nesërme të Kuvendit, e thirrur për rrëzimin e Qeverisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, i është gëzuar mbajtjes së seancës së paraparë për nesër, kur do të votohet mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë ...

Ministri Vitia takon ambasadorin Kosnett, paralajmëron masa të reja për coronavirusin

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka takuar ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip S. Kosnett.

Coronavirusi - Ambasadori amerikan u bashkohet duartrokitjeve për stafin mjekësor

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett e ka përshëndetur punën e mjekëve kosovarë, gjatë menaxhimit të gjendjes për shkak ...

Ambasadori amerikan e lavdëron Kurtin për punën e deritanishme në Qeveri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim ambasadorin amerikan, Philip Kosnett dhe shefen e Njësisë së Ekonomisë pranë Ambasadës amerikane në Kosovë, Lori Michaelson.