Postet nga: philip kosnett

Kosnett për Mikullovcin: Në kohra të vështira, humori i tij mbajti gjallë shpirtin e Kosovës

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka bërë homazhe në Teatrin Kombëtar në kryeqytet me rastin e vdekjes së aktorit dhe ish-deputetit Adem Mikullovci.

Kryekuvendarja Osmani dhe Ambasadori Kosnett përkujtojnë viktimat e sulmit të 11 shtatorit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani dhe Ambasadori i Shteteve të bashkuara të Amerikës në Kosovës kanë përkujtuar viktimat e sulmit të kullave binjake në ...

Philip Kosnett i kërkon partive të largohen nga sherret në kohë të pandemisë, e nga qeveria koordinim më të mirë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Phillip Kosnett gjatë ditës së sotme ka marrë pjesë në takimin virtual të kryeministrit Hoti me Forumin e Donatorë...

Kritikat e ambasadorit amerikan për Ligjin për Vlerat e UÇK-së: I frikëson qytetarët

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka thënë se Ligji i propozuar për vlerat e luftës së UÇK-së e kriminalizon fjalën e lirë dhe është ...

Gucati bisedoi me ambasadorin amerikan për veteranët e UÇK-së

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati ka zhvilluar një bisedë virtuale me ambasadorin e ShBA-ve, Philip Kosnett.

Ambasada e SHBA-së feston virtualisht 4 korrikun, falënderon Kosovën për bashkëpunimin

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës ka njoftar se këtë vit feston 244 vjetorin e Ditës së Pavarësisë së kombit me temën “...

Flamuri amerikan vendoset para hyrjes së Kuvendit, Osmani: Miqësia me Amerikën, referencë e përhershme e Kosovës

Për nder të 244 vjetorit të Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, flamuri amerikan është vendosur para hyrjes së objektit të Kuvendit të Kosovës.

Ceremonia e faljes së namazit të Kurban Bajramit në Xhaminë e Madhe në Prishtinë - 11.08.2019

Apostolova e Kosnett urojnë për Fitër Bajramin

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se Bashkimi Evropian mbështet lirinë e fesë dhe aftësinë për të praktuar besimin.