Postet nga: philip kosnett

Ambasadori britanik: Parashkrimi i rasteve në gjykatë, strategji e qëllimshme

Pas reagimit të ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, rreth mënyrës së si gjykata në Prishtinë e ka menaxhuar rastin në një tender 6 milionësh në KEK, edhe ...

Ambasadori amerikan kritikon Gjykatën në rastin e korrupsionit në KEK

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka kritikuar Gjykatën Themelore të Prishtinës për mënyrën se si e ka menaxhuar ...

Ambasadori amerikan ua uron myslimanëve të Kosovës muajin e Ramazanit

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, i ka uruar besimtarët e fesë islame për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

Ambasadori Kosnett: Çfarë mesazhi dërgon Kosova nëse e emëron ambasador një të dënuar për krime lufte?

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka reaguar ndaj mundësisë që institucionet e Kosovës të emërojnë persona të dënuar, në pozita të larta publike.

Kosnett: Ata që kryen krime duhet të gjykohen

Ambasadori amerikan, Philip S. Kosnett, tha se realiteti i krimeve në Mejë është aq i tmerrshëm.

Kosnett sërish deklarohet për zgjedhjen e Naser Shalës në krye të Agjencisë për Verifikim të Pronës

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett  ka kritikuar sërish emërimin e Naser Shalës në pozitën e drejtorit të Agjencisë Kosovare për Krahasim dhe Verifikim ...

Kosnett: Shoqëria civile dhe mediat të jenë më të zëshme përballë padrejtësive

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, u bëri thirrje shoqërisë civile dhe mediave që të jenë më të zëshme në denoncimin e korrupsionit, padrejtësive dhe pabarazisë ...

Ambasadori Kosnett inkurajon nxënësit kosovarë për studime në Amerikë

Nxënësja Alma Pajaziti kishte marrë rrugën nga Komuna e Vitisë që të vijë sot në Prishtinë.