Postet nga: përparim rama

Debati Përnime për balotazhin në Prishtinë

Sonte në “Debat Përnime” po diskutohet për balotazhin e 14 nëntorit për kryetar të Prishtinës.

A do t’i kthehet Ministrisë së Shëndetësisë Arben Vitia nëse nuk e fiton Prishtinën?

Prishtina do të jetë njëra ndër komunat që do t’i nënshtrohet rundit të dytë të zgjedhjeve këtë të diel.

Sot është Dita e Profesionit të Përparim Ramës

Përparim Rama, kandidat për kryetar të Prishtinës, nga Lidhja Demokratike e Kosovës, në “Ditën Urbanizmit” e njohur edhe si "Dita Botërore e Planifikimit të ...

Përparim Rama: Prishtina e Vjetër do të zhvillohet e përjetohet

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Përparim Rama, përmes projektit të tij për “Prishtinën e Vjetë...

Arben Vitia tallet me programin e Përparim Ramës, ky i fundit i kërkon të merret me plane konkrete

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës nga radhët e LVV-së, Arben Vitia përmes një videoje të shpërndarë në rrjetin Facebook, ka ironizuar me ...

Rama: Me mbështetjen e besimin tuaj, do ta ndryshojmë Prishtinën në një qytet që na bën krenar

 

Programet e kandidatëve që synojnë udhëheqjen e Prishtinës

Zgjedhjet lokale për kryetar të komunave pritet të mbahen më 17 tetor, ndërsa komuna e cila merr vëmendjen më të madhe, është kryeqyteti, Prishtina.

Përparim Rama, kandidati me programin më të mirë për tranformimin e Prishtinës!

Arkitekti dhe urbanisti me famë botërore, Përparim Rama, ka përgatitur një megaprogram, i cili do ta transformojë qytetin e Prishtinës.