Postet nga: nasim haradinaj

Gjykata Speciale prezanton vendimet dhe zhvillimet e fundit, çka u vendos për Nasim Haradinajn?

Angela Griep, zëdhënëse e Dhomave të Specializuara në Hagë, në konferencën për media prezantoi zhvillimet dhe proceset aktuale në këtë Gjykatë.

Pse Gjykata Speciale nuk e liroi Nasim Haradinajn?

Gjykata Speciale në Hagë, sot ka njoftuar se ka vendosur të lirojë Hysni Gucatin me kushte të përcaktuara. Ky vendim është marrë nga kryetarja e Dhomave të Specializuara, gjyqtarja ...

Dhomat e Specializuara shqyrtojnë lirimin e parakohshëm të Nasim Haradinajt

Kryetarja e Dhomave të Specializuara, gjykatësja Ekaterina Trendafilova, ka vendosur të shqyrtojë modifikimin e vendimit për lirimin me kusht të Nasim Haradinajt. Vendimi është marrë pas raportit të ...

Haradinaj ridorëzon kërkesën për mbrojtje të ligjshmërisë

Mbrojtja e Nasim Haradinajt ka riparaqitur kërkesën për mbrojtje të ligjshmërisë në Gjykatën Supreme në Hagë.

Prokuroria mirëpret vendimin e Apelit në rastin e Gucatit dhe Haradinajt

Ushtruesi i detyrës së Prokurorit të Specializuar, Alex Whiting, ka mirëpritur vendimin e sotëm të Apelit lidhur me Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn.

Apeli konfirmon dënimin ndaj Gucatit e Haradinajt, ua ulë dënimin nga tre muaj

Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt Gjykata e Apelit në kuadër të Gjykatës Special ua ka konfirmuar dënimin e shkallës së parë, por jua ka ulur dë...

Sot pritet vendimi i Apelit ndaj Gucatit e Haradinajt

Paneli i Gjykatës së Apelit në Hagë sot do ta bëjë shpalljen e aktgjykimit në çështjen Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj.

Haradinaj: Kërkoj zbardhjen e të vërtetës dhe lirimin nga akuza

Ish-kreu i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Hardinaj, ka hedhur kritika të ashpra ndaj Prokurorisë lidhur me dënimin e shqiptuar.