Postet nga: liburn aliu

Policia e Shqipërisë: I dyshuari për vjedhjen e veturës së ministrit Liburn Aliu është një 43-vjeçar nga Obiliqi

Policia e Shqipërisë ka thënë se i dyshuari për vjedhjen e veturës zyrtare të ministrit Liburn Aliu është një 43-vjeçar me inicialet B.S. nga ...

I dyshuari për vjedhjen e veturës së ministrit Liburn Aliu në duart e Policisë së Shqipërisë

Mbrëmë rreth orës 22:30 dyshohet se është vjedhur vetura zyrtare e ministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu.

Policia jep detaje për vjedhjen e veturës zyrtare të ministrit Liburn Aliu

Policia e Kosovës ka thënë se sot rreth orës 04:30 të mëngjesit në pikën kufitare me Shqipërinë, në Qafë Morinë, e ka gjetur veturën ...

Detaje për vjedhjen e veturës zyrtare të ministrit Liburn Aliu

Mbrëmë rreth orës 22:30 dyshohet se është vjedhur vetura zyrtare e ministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu.

Në periudhën mars-qershor, numri i qytetarëve që përdorën trenin për udhëtim u rrit për 49%

Sipas të dhënave statistikore të Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK) për transportin dhe telekomunikimin, për tre muaj prill-qershor, pati rritje të numri të pasagjerëve ...

Europa Nostra: Arsyet pse futëm Manastirin e Deçanit në mesin e 7 vendeve më të rrezikuara në Evropë janë ende të vlefshme

Një delegacion i përbërë nga përfaqësues të Europa Nostra dhe partneri i saj Instituti i Bankës Evropiane të Investimeve (EIBI) qëndroi në Kosovë javë...

Aliu për pretendimet e PDK-së: Jemi të gatshëm të bashkëpunojmë me prokurorinë

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu i është përgjigjur pretendimeve të PDK-së bazuar nga gjetjet e raportit të Zyrës Kombëtare të Auditimit.

PDK: Ftojmë Prokurorinë që të hetojë aferat korruptive në Ministrinë e Infrastrukturës

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu Kodra, ka deklaruar se pretendimet e PDK-së se Ministria e Infrastrukturës ka lidhur 42 kontrata për punë ...