Postet nga: ekaterina trendafilova

Zv.ministri Sallahu viziton Gjykatën Speciale, njihet me kushtet e paraburgimit ku po mbahen ish-krerët e UÇK-së

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK), Ekaterina Trendafilova, së bashku me administratoren, Fidelma Donlon, mirëpritën sot zëvendësministrin e Drejtësisë së Kosovës, ...

Trendafilova prezanton punën e Dhomave të Specializuara edhe në Mitrovicën Veriore

Kryetarja e Dhomave te Specializuara Ekaterina Trendafilova, është paraqitur sot në Mitrovicën Veriore në konferencë për media lidhur me punën, mandatin dhe zhvillimin e punës së ...

Trendafilova: Askush nga shtetet e BE-së asnjëherë nuk më ka thirrë për të më kërkuar ndonjë gjë

Kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, në fund të konferencës për media ku është folur për punën e Gjykatës Speciale, është deklaruar edhe rreth ...

Trendafilova: Edhe gjykimi më i mirë nuk do të vlejë nëse ai merret në mirëqenie dhe kurriz të njerëzve

Në konferencën e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, u fol për punën e Gjykatës Speciale, rolin dhe administrimin e punës së kësaj ...

Pamje nga arrestimi i aktivistëve të PSD-së pasi vendosën ngjyrë mbi veturat e EULEX-it (VIDEO)

Përderisa brenda po mbahet konferenca për medie e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, jashtë Policia ka arrestuar aktivistë të Partisë Socialdemokrate të Kosovës - PSD.

Konferenca për medie e Gjykatës Speciale

Protestohet dhe kundërshtohet Gjykata Speciale, në takimin për media të Kryetares së Gjykatës Speciale

Konferenca për medie për mandatin, punën dhe zhvillimet e fundit në Dhomat e Specializuara të Kosovës, konferencë në të cilën po merr pjesë vet kryetarja ...

Paralajmërimi i gjyqtarit: Kosova mund të tentojë ta zhvendosë Gjykatën Speciale nga Haga në Prishtinë

Kreu i Gjykatës me qendër në Holandë e cila i heton krimet e pretenduara të luftës të kryera nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës (UÇK) gjatë ...

Trendafilova: E Privilegjuar për Bashkëpunimin me Schwendiman

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, Ekaterina Trendafilova ka reaguar me një deklaratë pas njoftimit se David Schwendiman, i cili është emëruar Prokuror i Specializuar më 1 shtator 2016, ...