Postet nga: nasim haradinaj

Nasim Haradinaj thotë në Speciale se nuk e njeh këtë gjykatë

Nasim Haradinaj sot në Gjykatën Speciale në Hagë deklaroi se nuk e njeh këtë gjykatë dhe s'ka për ta njohur atë përkundër mandatit që i ...

Avokati i Nasim Haradinaj: Kjo Gjykatë nuk ka juridiksion për shkak se klienti im nuk akuzohet për krime lufte

Nënkryetari i OVL-UCK-së Nasim Haradinaj, sot u ul në bankën e të dyshuarit në Gjykatën e Specializuar në Hagë.

Live: Nasim Haradinaj në Gjykatën Speciale

Nënkryetari i OVL-UCK-së Nasim Haradinaj, sot do të dalë para Gjykatës së Specializuar në Hagë.

Nesër Nasim Haradinaj del para Gjykatës Speciales

Të martën nënkryetari i OVL të UÇK-së, Nasim Haradinaj, do të paraqitet në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë. Kë...

Gashi: Arrestimi i Gucatit e Haradinajt 100 përqind politik

Avokati i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomë Gashi, ka thënë se arrestimi i kryetarit të OVL-UÇK-së, Hysni Gucatit ...

Arsyet pse Zyra e Prokurorit të Specializuar po e heton Haradinajn

Dhomat e Specializuara të Kosovës me seli në Hagë të Holandës kanë dhënë detaje për akuzat që po i bëhen nënkryetarit të OVL-UÇK-së, ...

Zyra e Prokurorit të Specializuar jep detaje për arrestimin e Nasim Haradinajt

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka konfirmuar arrestimin e nënkryetarit të Organizatës së veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj.

Avokati Tomë Gashi: Nasim Haradinaj ka arritur në Hagë

Avokati i OVL të UÇK-së, Tomë Gashi, thotë kreu i organizatës, Hysni Gucati, dhe nënkryetari i saj, Nasim Haradinaj, janë në Hagë aktualisht.