Postet nga: MPB

Pamje nga pika kufitare në Jarinjë (VIDEO)

Situata në pikën kufitare të Jarinjës vazhdon të jetë e qetë edhe gjatë ditës së sotme.

MPB, gjatë 24 orëve ka lëshuar rreth 1,500 targa provuese

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka lëshuar 1 mijë e 455 targa provuese për automjetet me targa të Serbisë e ...

Agim Veliu: Unë e kam nënshkruar vendimin për reciprocitetin me targat

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka thënë se vendimi i Qeverisë për reciprocitet me targa të automjeteve që vijnë nga Serbia, ka qenë vendim i ...

MPB-ja tregon mënyrën e pajisjes së qytetarëve me leje të përkohshme për targat

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se nga nesër qytetarët mund të pajisen me leje të përkohshme për targa në të gjitha Qendrat e ...

MPB: Qytetarët të shfrytëzojnë pikat e tjera kufitare, jo Jarinjën dhe Bërnjakun

Ministria e Punëve të Brendshme ka ftuar qytetarët që të shmangin pikat kufitare me Serbinë në Bërnjak dhe Jarinje, për shkak të situatës së krijuar ...

MPB: Asnjë nga refugjatët afganë nuk ka rezultuar pozitivë me COVID-19

Asnjë nga personat e ardhur nga Afganistani në Kosovë nuk kanë rezultuar pozitivë në coronavirus, ka thënë një burim i Ministrisë së Punëve të Brendshme për Radion ...

30 minuta pritje në Merdare për të dalë nga Kosova

Deri në 30 minuta po presin udhëtarët për të dalë nga Kosova në pikën kufitare në Merdare ndërsa kolonat janë deri në 50 metra.

Sveçla: Gjasat që afganët të vendosen në Qendrën e Studentëve janë minimale

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot gjatë konferencës për media tha se edhe si qeveri kanë marrë vendimet e duhura në ...