Postet nga: dhënie e ryshfetit

Aktakuzë ndaj 8 zyrtarëve lidhur me subvencionet

Prokuroria Speciale ka bërë të ditur sot përmes një komunikate për media se ka ngritur aktakuzë në Gjykatën e Prishtinës - Departamentin Special, kundër 10 ...

I futi 10 euro në lejen e qarkullimit, Policia inicion rast - dhënie e ryshfetit ndaj shoferit në Jarinjë

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot gjatë kontrollit të një kamioni në pikën kufitare në Jarinjë, shoferi kishte tentuar t'u japë zyrtarëve policorë ryshfet 10 euro.

Prizren, akuzohet se vendosi 500 lekë në lejen e qarkullimit të automjetit, shtetasi i Shqipërisë dënohet me burgim me kusht dhe gjobë

Me 6 muaj burg me kusht dhe 500 euro gjobë është dënuar shtetasi i Shqipërisë, Arqile Vangjeli.

Dyshime për ryshfet lidhur me tenderë në MPB, ndalohen për 48 orë katër persona

Policia e Kosovës njofton se katër persona janë ndaluar për 48 orë nën dyshimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe për dhënie ...

Dosja e Prokurorisë: 83-vjeçari i ofroi 50 euro ryshfet zyrtarit të Qendrës së Pensioneve në Prizren

83-vjeçari Lazar Nikoliq po dyshohet se derisa kishte shkuar në Qendrën Regjionale të Administratës së Pensioneve (QRAP) në Prizren i ka ofruar 50 euro ryshfet zyrtarit të kë...

Dyshohet për marrje të ryshfetit, arrestohet zyrtari i Gjykatës së Pejës

Referenti i lartë për regjistrimin e lëndëve jokontestimore, trashëgimore dhe vërtetimin e certifikatave me vulën e vërtetësisë në Gjykatën e Pejë...

Dyshohet se ia ofroi 20 euro policit, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në pikëkalimin kufitar të Kullës nën dyshimin se gjatë kontrollit, ai i ka ofruar zyrtarit policor në monedhë me ...

Arrestohet shtetasi i Shqipërisë, në mungesë të vaksinës dhe testit vendosi 10 euro në dokumente

Policia e Kosovës njofton se është arrestuar një shtetas i Shqipërisë pasi në hyrje të Republikës së Kosovës në dokumente kishte vendosur 10 euro.