Postet nga: Merdare

Foto: Policia e Kosovës

Kolona për të hyrë në Kosovë nga pika kufitare Dheu i Bardhë

Deri në një orë janë duke pritur qytetarët për të hyrë në Kosovë në pikën kufitare Dheu i Bardhë.

Zgjedhjet në Serbi, dy ambasadorë vizituan pikën kufitare në Merdare

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka bërë të ditur se bashkë me ambasadoren franceze Marie- Christine Butel, kanë vizituar pikën kufitare në Merdare, pasi dhjetëra qytetarë ...

Tentohet kontrabandimi i migrantëve përmes dy pikave kufitare në Kosovë

Në dy pika kufitare në Kosovë është tentuar të kontrabandohen migrantë.

Lirohet zyrtari i Komisionit të Zgjedhjeve dhe dy shoferët e kamionëve nga Serbia

Dy shoferët e kamionëve nga Serbia të cilët dyshoheshin se po bartnin materiale për ‘referendumin’ që pritet të mbahet në Serbi si dhe koordinatori i Komisionit ...

Policia konfirmon se ka konfiskuar dy kamionë nga Serbia me materiale për 'referendumin'

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka ndaluar tri automjete, një veturë dhe dy kamionë me targa të Serbisënë në pikën e kalimit Kufitar Merdare që lidh ...

Serbia tenton futjen e materialit për referendumin e saj në Kosovë, konfiskohen kamionët

Policia e Kosovës ka ndaluar disa zyrtarë të Serbisë të cilët po tentonin të fusnin materialet për votimin e referendumit të së dielës në territorin e ...

Pritje deri në tri orë në Merdarë për të dalë nga Kosova

Deri në tri orë po presin qytetarët në pikën kufitare në Merdarë për të dalë nga Kosova.

Deri në 4 orë pritje për të dalë nga Kosova

Në pikën kufitare në Merdarë, pritjet e automjeteve për të dalë nga Kosova shkojnë deri në katër orë. E njëjta pritje është regjistruar edhe në pikë...