Postet nga: Mosdeklarimi i pasurisë

PDK: Nuk përkrahim ligje që vijnë nga ministrja e dënuar Rozeta Hajdari

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri në seancën e parë të Kuvendit për këtë sesion, fjalimin e ka nisur me kërkesën pë...

Ministrja Hajdari nuk deklarohet nëse do të jap dorëheqje pas dënimit nga Gjykata

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, nuk ka pranuar të përgjigjet nëse do të jap dorëheqje pas dënimit nga Gjykata e Prishtinë...

Hetimet për mosdeklarim të pasurisë, zv.kryeministrja Gërvalla thotë se nuk ka asgjë për të fshehur

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka thënë se nuk pret ngritjen e ndonjë aktakuze ndaj saj për rastin e mosdeklarimit të ...

Deputetit Hidajet Hyseni i ngritet aktakuzë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Hidajet Hyseni pritet që shumë shpejtë të përballët me drejtësinë pas aktakuzës së ngritur ndaj tij nga Prokuroria e Prishtinë...

Aktakuzë ndaj Skender Hysenit

Ish-Koordinatori Shtetëror për Dialog në Zyrën e Kryeministrit, Skender Hyseni së shpejti do të paraqitet në bankën e të akuzuarit për tu përballur me ...

Aktakuzë ndaj asamblistes së Prizrenit

Prokuroria e Prizrenit ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj këshilltares së Asamblesë Komunale të Prizrenit.

Gjykata e Prizrenit e dënon anëtarin e bordit të Kompanisë Rajonale të Mbeturinave “Eko-Regjioni”

Anëtari i bordit të Kompanisë Rajonale të Mbeturinave “Eko-Regjioni”, Hazër Tara, është dënuar nga Gjykata e Prizrenit me 500 euro gjobë.

Gjakovë, ish-asamblisti i Alternativës përballet me dëshmitarë

Jeton Vorfi, ish-asamblisti i Asamblesë së Gjakovës nga radhët e partisë Alternativa, i akuzuar për mosraportim ose raportim të rremë të pasurisë, u ballafaqua me dëshmitarë.