Postet nga: dorëheqje

Dorëhiqen ekspertët e grupit punues për procesin e vettingut

Shtatë ekspertët nga shoqëria civile janë dorëhequr nga grupi punues për procesin e vettingut.

Ministri i Mbrojtjes së Kroacisë jep dorëheqje pas rrëzimit të aeroplanit

Ministri i mbrojtjes së Kroacisë dha dorëheqje të enjten pasi një aeroplan trajnimi i Forcës Ajrore u rrëzua në jugperëndim të vendit, duke lënë të ...

Liston një numër shkeljesh nga UP, jep dorëheqje anëtarja e Këshillit Drejtues

Anëtarja e Këshillit Drejtues të UP-së, Laura Kryeziu Selimi ka ofruar dorëheqjen e saj nga kjo pozitë, duke listuar edhe një sërë shkeljesh që sipas saj ...

PDK i kërkoi dorëheqjen, Haskuka fton PDK-në në debat

Kryetari i komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka reaguar pas kërkesës së degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Prizren për dorëheqje.

Kush po e financon fushatën e Liburn Aliut

Ish deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, tani kandidat për deputet, Liburn Aliu në një intervistë për KALLXO.com ka folur për disa çështje.

Drejtori dhe dy asambleistë të AAK-së në Vushtrri japin dorëheqje

Berat Asllani, drejtor i Drejtorisë së Inspeksionit në Komunën e Vushtrrisë, së bashku me dy ansambleist të tjerë nga radhët e partisë AAK, kanë dhënë dorëheqje ...

Ambasadorja për dorëheqjen e Haradinajt: Kjo nuk është drejtësi

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Largohet nga PDK një zyrtar i lartë i saj

Zyrtari i lartë i Partisë Demokratike të Kosovës, Fatmir Shurdhaj, sot përmes një publikimi në Facebook ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga kjo parti.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!