Postet nga: Mitrovica e Veriut

Tensione në Mitrovicën Veriore një person dyshohet se votoi disa herë

Në njërën nga vendvotimet në Mitrovicën e Veriut, më saktësisht në shkollën “Sveti Sava” po dyshohet se një grua ka votuar tri herë, ndërsa ...

Në Mitrovicën e Veriut nuk respektohen masat anti COVID-19, në meshë shumë persona, nuk mbajnë maskë as distancë

Gjatë ditës së sotme Kisha Ortodokse Serbe ka festuar ditën e Shën Dhimitrit. Kjo festë është mbajtur në Mitrovicën e Veriut ndërsa i pranishëm ...

Përfundon afati, katër subjekte politike aplikojnë për zgjedhjet në Mitrovicë të Veriut

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se është përmbyllur afati për aplikim për çertifikim të subjekteve politike që duan të marrin pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme pë...

Edhe 15 raste të reja me COVID-19 në komunat me shumicë serbe

Pas gati një muaji pa të infektuar të rinj me coronavirus në komunat me shumicë serbe në Kosovë, javën e kaluar u konfirmuan dy raste, ndërsa ky numë...

VV dërgon në Kushtetuese Thaçin për shtyrjen e zgjedhjeve në Podujevë e Mitrovicë të Veriut

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar  se ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese vendimet e Presidentit, Hashim Thaçi për shtyrjen e zgjedhjeve në Podujevë dhe Mitrovicë të ...

Komunat veriore ‘vazhdojnë me t’vjetrën’, refuzojnë ta mbledhin tatimin në pronë

Komuna veriore të Kosovës, Mitrovica e Veriut, Leposaviqi, Zubin Potoku dhe Zveçani, vazhdojnë ta injorojnë mbledhjen e tatimit në pronë. Përkundër se komunat tjera të Kosovë...

Arrin në 33 numri i të infektuarve në Mitrovicën e Veriut

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se nga 191 mostra të testuara të martën, 6 prej tyre kanë rezultuar pozitive, duke e rritur numrin e të infektuarve ...

3 të vdekur nga COVID-19 në Mitrovicë të Veriut e Leposaviq

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se sot kanë vdekur tre persona nga coronavirusi në Mitrovicë të Veriut dhe Leposaviq.