Postet nga: mbretëria e bashkuar

Anëtarësimi i Kosovës në KiE, ndër temat e diskutuara në takimin e Osmanit me emisarin britanik

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur  në takim të dërguarin e posaçëm të Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor, Lordin Stuart Peach, të ...

Sveçla e Balla pajtohen që Policia e Kosovës t'i bashkohet Taskforcës së Përbashkët të Migracionit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe homologu i tij nga Shqipëria, Taulant Balla, janë pajtuar që Policia e Kosovës t’i bashkohet Taskforcës ...

Konjufca priti në takim ambasadorin e ri të Mbretërisë së Bashkuar, Jonathan Hargreaves

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur më 06.03.2024 në takim ambasadorin e ri të Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves.

Mungesa fizike në Tiranë, Kurti thotë se përgatitjet për vizitën në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë ishin bërë vjet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ishte fizikisht në Samitin rajonal mbi Planin e Rritjes dhe Konvergjencës, që u mbajt më 29.02.2024 në Tiranë.

Kurti mungon fizikisht në Samitin në Tiranë, vijon agjendën në Mbretërinë e Bashkuar

Ndonëse në Samitin rajonal mbi Planin e Rritjes dhe Konvergjencës, që po mbahet më 29.02.2024 në Tiranë, nuk shkoi fizikisht por vendosi të paraqitet vetëm virtualisht, kryeministri Albin ...

Kurti udhëton për në Mbretëri të Bashkuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar për në Mbretërinë e Bashkuar.

Mbreti Charles bën paraqitjen e parë publike prej diagnostikimit me kancer

Mbreti Charles është parë të dielën duke shkuar në kishë, në paraqitjen e tij të parë prej kur Pallati Buckingham ka njoftuar se ai është diagnostikuar me kancer.

Mbreti Charles III diagnostikohet me kancer

Mbreti Charles III i Mbretërisë së Bashkuar është diagnostikuar me një lloj kanceri, ka njoftuar Pallati Mbretëror të hënën.