Postet nga: Ministria e Puneve te Brendshme

MPB: Vitin e kaluar u shënuan 87 incidente ndëretnike

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj kanë raportuar para Komisionit për të Drejtat, Interesat e Komuniteteve ...

Ministri Mustafa takon Mytaher Haskukën, diskutojnë për sigurinë në Prizren

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, gjatë ditës së sotme ka takuar Këshillin Komunal për Siguri në Bashkësi në Prizren.

Komuna e Prishtinës mbetet pa certifikata për shkak të anulimit të tenderit të MPB-së

Komuna e Prishtinë ka njoftuar qytetarët se zyra e Gjendjes Civile do të jetë në funksion vetëm deri në orën 12:00.

Dokument: INTERPOL shqyrton kërkesën e Kosovës për anëtarësim

Në fund të janarit të këtij viti, kryeministri Ramush Haradinaj së bashku me Ministrin e Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa i kanë dërguar një letër Organizatë...

Raporti i komisionit: 31 shkeljet ligjore gjatë dëbimit të ‘gylenistëve’

Komisioni hetimor parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq në bazë të punës së deri tanishme ka arritur që ti evidentoj 31 ...

Ambasada amerikane ngre dyshime mbi AKI-në pas raportimit për ‘gylenistët’

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka reaguar për 31 shkeljet ligjore të cilat, sipas Komisionit hetimor parlamentar, i ka bërë Agjencia e Kosovës ...

Dëshmitë se AKI planifikoi për 17 ditë arrestimin e Gylenistëve në Kosovë

Dëbimi i gjashtë shtetasve turk nga Kosova nuk ishte i rastësishëm,  institucionet e Kosovës për ta organizuar këtë plan me 31 shkelje ligjore, kanë punuar 17 ...

Vajza e policit shqiptar, i vrarë në detyrë, punësohet në Ministrinë e Punëve të Brendshme

Ministria e Punëve të Brendshme e Shqipërisë ka punësuar në kabinetin e saj vajzën e një polici të rënë në detyrë.