Postet nga: Komunat veriore

MAPL tregon se a do të paguhen kryetarët e PDK-së të cilët nuk po shkojnë në objektet komunale të Zubin Potokut dhe Zveçanit

Zëdhënësi i Ministrisë dhe Pushtetit dhe Administrimit Lokal, Arianit Abazi, ka deklaruar se kryetarët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) që nuk shkojnë në objektet ...

Presidentja Vjosa Osmani flet për mundësinë e shpalljes së zgjedhjeve të reja në veri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është deklaruar për mundësinë e shpalljes së zgjedhjeve të reja në katër komunat në veri të Kosovës.

Kurti për kryetarët e PDK-së në komunat në veri: Nuk mundemi të krijojmë struktura paralele jashtë objekteve zyrtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka komentuar edhe faktin që dy kryetarët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ilir Peci i Zveçanit dhe Izmir Zeqiri i Zubin ...

Ambasadori i SHBA-së përfundon takimin me kryetarin e Zubin Potokut dhe Zveçanit - VIDEO

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier ka përfunduar takimin  me Izmir Zeqirin, kryetarin e Zubin Potokut dhe Ilir Pecin, kryetarin e zgjedhur ...

Sindikata e Policisë së Kosovës: Gjendja shëndetësore e policëve të lënduar është e mirë

Kryetari i Sindikatës së Policisë së Kosovës, Imer Zeqiri ka vizituar sot Kampin e Njësive të Specializuara Policore në Belvedere.

Osmani: Kryetarët e komunave veriore të betohen brenda afateve ligjore

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë të premten se e rëndësishme që kryetarët e rinj të katër komunave në veri të Kosovës, ...

Supremja: Pagesa e rrymës për komunat në veri është trajtim i pabarabartë për qytetaret

Gjykata Supreme e ka refuzuar si të pabazuar kërkesën për rishqyrtim të jashtëzakonshëm të vendimit gjyqësor, të parashtruar nga Zyra e Rregullatorit për ...

Vuçiq: Serbët nga Kosova të indinjuar nga Prishtina dhe komuniteti ndërkombëtar

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media pas takimit me përfaqësuesit e Listës Serbe ka thënë se qytetarët serb nga jugu ...