Postet nga: Agjencia Kosovare e Inteligjences

Konjufca: Jemi duke u përgatitur për sulme të mundshme të ardhshme

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka thënë se kanë informacione për grupe të cilat mund ta sulmojnë Kosovën në të ardhmen.

Vjosa Osmani nuk pajtohet me Avdullah Hotin për shef të AKI-së, propozon emër të ri

Ushtruesja e detyrës së Presidentes, Vjosa Osmani ka propozuar një emër tjetër për shef të Agjencisë Kosovare për Inteligjencë.

Drejtori i ri i AKI-së, flet Qeveria

Sonte në media është raportuar se Latif Merovci është emëruar drejtor i ri Agjencisë Kosovare për Inteligjencë (AKI) dhe se ky emërim do të zyrtarizohet nesër.

Kush është Kreshnik Gashi, drejtori i AKI-së, që u shkarkua sot?

Në fund të vitit të kaluar, Kreshnik Gashi ishte emëruar shef i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI). Në krye të Inteligjencës, Gashi erdhi nga nga pozita e ...

Deputeti flet për raportimin e Kryeinspektorit të AKI-së në Komision Parlamentar

Ligjshmëria e emërimit të Burim Ramadanit si Kryeinspektor në Agjencinë Kosovare të Inteligjencës ka qenë njëra ndër çështjet e biseduara ditën e sotme në ...

YIHR: AKI nuk na dha qasje se sa persona përgjuan në vitin 2018

Nisma Rinore për të Drejtat e Njeriut (YIHR KS) ka reaguar pasi që Agjencia Kosovare e Inteligjencës nuk i ka ofruar qasje në personat të cilët i ...

Pasuria e Drejtorit të ri të AKI-së

Kreshnik Gashi që nga sot do të ketë pozitë të re. Nga pozita e Kryetarit të Bordit të Autoritetit Rregullativ të Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP), ai është bërë ...